منتشر شده در تاریخ: شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۲:۱۰
شناسه خبر: 213674
گروه :خبر
13920918000090_PhotoA

سخنگوی وزارت خارجه با بیان اینکه سیاست خارجی آمریکا به شدت اسیر رقابت‌های سیاسی و حزبی داخل این کشور است، گفت: وجه مشترک جنگ‌طلبان و مدعیان دیپلماسی در آمریکا، تکیه بر ایده‌های موهوم و خطرناک و هراس‌افکنی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، مرضیه افخم سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان اتهامات و ادعاهای مطرح شده علیه جمهوری اسلامی ایران در مقاله رئیس جمهور آمریکا را بی اساس دانست و آن را رد کرد.

افخم تصریح کرد: ادعاهای تکراری مقامات آمریکا که همسو با منافع رژیم صهیونیستی و برای کسب رضایت لابی‌های طرفدار اسرائیل مطرح می‌شود نشانگر تردید و عمق سردرگمی مسئولان آمریکایی در ترجیح منافع ملی خود است.

سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه سیاست خارجی آمریکا به شدت اسیر رقابت‌های سیاسی و حزبی داخل این کشور است، افزود: وجه مشترک جنگ طلبان و مدعیان دیپلماسی در آمریکا، تکیه بر ایده‌های موهوم و خطرناک و هراس افکنی است که تاکنون هزینه‌ها و خسارت‌های جبران ناپذیری را برای جهانیان در پی داشته و امروز یکی از از ریشه‌های اصلی ناامنی بین‌المللی است.

افخم تصریح کرد: رژیم صهیونیستی مهمترین منبع بی ثباتی و گسترش تروریسم در خاورمیانه است و حمایت دولت‌های آمریکا از این رژیم و سیاست ایجاد و حمایت از گروه‌های تروریستی و آموزش و تجهیز آنها، آمریکا را در موضع متهم قرار داده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران در دفاع از خویش در عرصه‌های سیاسی، نظامی و امنیتی  محدودیتی را نمی‌پذبرد، اضافه کرد:‌ تهدید به حمله نظامی خلاف منشور و اصول ملل متحد بوده و موجب مسئولیت بین‌المللی برای دولت و مقامات ایالات متحده آمریکا است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان