منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۶ تیر ۱۳۹۴ - ۲۳:۲۹
شناسه خبر: 203600
گروه :خبر

وزیر انرژی آمریکا که یکی از اعضای تیم مذاکره کننده هسته‌ای با ایران بود گفت که هنوز موارد زیادی وجود دارد که با تهران اختلاف داریم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، “ارنست مونیز” وزیر انرژی آمریکا در گفت‌وگو با شبکه ام اس ان بی سی طی مصاحبه‌ای در پاسخ به این سوال که آیا شما درباره رسیدن به توافق هسته ای با ایران خوش بین بودید یا نه گفت:« من در واقع چند روز قبل از رسیدن به توافق با وجودیکه هنوز چند مورد حل نشده باقی مانده بود به این نتیجه رسیدم که می توانیم به توافق خوبی برسیم و اکنون این اتفاق افتاده است.»

مونیز در پاسخ به این سوال که ” قبل از مشخص شدن جزئیات توافق انتقادهای زیادی به گوش می رسید اما اکنون که متن توافق را دیده ایم یکی از انتقاداتی که وجود دارد در مورد دادن زمان ۲۴ روزه به ایران برای بازرسی است. این زمان چطور مشخص شده است آیا در این مدت زمانی آنها نمی توانند پنهان کاری یا تقلب کنند؟” گفت: « اول از هر چیز می می خواهم به این نکته تاکید کنم که روند و زمانبندی خوب و مناسبی برای بازرسی از هر موردی که ما شک و تردید داشته باشیم تعریف شده است. تعیین مدت زمانی موضوع جدیدی نیست. اما تعیین این مدت زمانی جدید به دلیل درخواستهای مداوم آژانس بین المللی انرژی اتمی برای بازرسی ها ست. مدت ۲۴ روز برای این است که برای انجام دادن روند کار در اختیار داریم.

من به شما با اطمینان می گویم وقتی حرف از فعالیتهای هسته ای است با توجه به توانایی های ما و یا بهتر است بگویم توانایی های آژانس، من نگران ۲۴ روز نیستم.»

مونیز گفت :« تلاش برای مخفی نگه داشتن فعالیتهایی که با مواد هسته ای سر و کار دارد کار آسانی نیست و مثل شستن ظروف در منزل نیست و تکنیک های بسیار دقیق و حساسی برای تشخیص چنین فعالیت هایی وجود دارد.»

وزیر انرژی آمریکا در پاسخ به این سوال که « با توجه به نگرانی هایی که درباره ایران وجود دارد و با توجه به اینکه این توافق فقط به برنامه هسته ای ایران مربوط می شود شما چطور این توافق را از نظر اخلاقی تشریح می کنید؟» گفت:« من و همینطور رئیس جمهور احساس می کنیم که اگر بتوانیم موضوع هسته ای را کنار بگذاریم کار برای بررسی موضوعات دیگر برایمان آسان تر خواهد شد که البته موارد زیادی هم که ما بر سر آن با ایران اختلاف نظر داریم وجود دارد. مخصوصا درباره اتباع آمریکایی که ناعادلانه در ایران در زندان هستند. ما فکر کردیم مطرح کردن این موضوع در بحث ها هیچ فایده ای ندارد.»

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است