منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۶
شناسه خبر: 203942
گروه :خبر

مناخیم بگین نخست وزیر رژیم صهیونیستی با تهدید و اخطار در سخنان خود به امام خمینی اعلام کرد : چنان چه رهبر مذهبی ایران یک راهپیمایی به سوی بیت المقدس را در نظر داشته باشد نیروهایش در نیمه راه خرد خواهند شد!

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا،

  • مناخیم بگین نخست وزیر رژیم صهیونیستی طی نطقی در حالی که از صدام حمایت می کرد ایران را آغاز گر جنگ علیه عراق قلمداد و خطر راهپیمایی به سوی بیت المقدس را خاطر نشان کرد .

 

  • حجت الاسلام محسن قرائتی نماینده امام و سرپرست نهضت سواد آموزی گفت : همان گونه که جنگ را به طور بسیجی حل کردیم برای محو بی سوادی نیز باید بسیج شویم .

 

  • میرحسین موسوی نخست وزیر : نظام ما یک نظام استوار یافته ای است که می تواند به مسائل برون مرزی با وجود تمام توطئه هایی که علیه آن صورت می گیرد توجه داشته باشد .

 

  • روابط عمومی دادستانی انقلاب اسلامی مرکز با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد : هفته نامه اتحاد مردم وابسته به حزب توده توقیف شد و اجازه انتشار ندارد .

 

  • حجت الاسلام ناطق نوری وزیر کشور : ما به منظور خفه کردن آتش توپخانه عراق که شهرها و روستاهای مرزی ما را زیر آتش داشته مجبور به نفوذ در خاک عراق شده ایم .

 

  • به حکم دادگاه انقلاب اسلامی ارومیه سقراط دبیری فرزند ناصر از اعضای حساس و موثر گروهک ملحد کومله به جرم اخفاء اسلحه و مهمات جنگی ….. به اعدام محکوم شد .

 

  • احمد توکلی سخنگوی دولت پس از جلسه کابینه به ریاست حجت الاسلام ناطق نوری وزیر کشور در گفت و گو با خبرنگاران شایعات مرتبط با ترمیم گسترده کابینه را تکذیب کرد .

 

  • روزنامه جمهوری اسلامی در گزارشی از تغییرات احتمالی کابینه : بنا بر اظهار منابع مطلع یکی از تغییرات مربوط به وزارت ارشاد اسلامی است .

آیت الله هاشمی بار دیگر رئیس مجلس شد

در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی انتخابات هیئت رئیسه مجلس برگزار شد . در رای گیری اول برای ریاست مجلس شورای اسلامی تنها کاندیدا آیت الله هاشمی رفسنجانی بود. وی ابتدا طی توضیحی اعلام داشت : به نظر من نمایندگان دیگر هم می توانند از عهده ریاست مجلس برآیند .

با این وجود کاندیدای دیگری خود را معرفی نکرد ، آنگاه نسبت به ریاست آیت الله هاشمی رفسنجانی رای گیری شد که با 167 رای موافق و 21 رای ممتنع وی به عنوان رئیس مجلس شورای اسلامی مجددا انتخاب گردید .

آنگاه نسبت به دو نواب رئیس که آقایان محمد یزدی ، موسوی خوئینی ها ، موحدی ساوجی و سید محمد خامنه ای برای احراز آن کاندیدا شده بودند رای گیری و قرائت آرا شد که آیت الله محمد یزدی با 141 رای به عنوان نائب رئیس اول و آیت الله سید محمد خامنه ای با 97 رای به عنوان نائب رئیس دوم انتخاب شدند . موسوی خوئینی ها و موحدی ساوجی نیز به ترتیب 96 و 16 رای کسب کردند .(1)

حمایت نخست وزیر اسرائیل از صدام در جنگ با ایران !

به گزارش خبرگزاری ها از تلاویو مناخیم بگین نخست وزیر رژیم صهیونیستی طی نطقی در حالی که تلویحا از صدام حمایت می کرد ایران را آغاز گر جنگ علیه عراق قلمداد کرد و خطر راهپیمایی به سوی بیت المقدس را خاطر نشان کرد .

خبرگزاری فرانسه در این رابطه از تلاویو گزارش داد : مناخیم بگین نخست وزیر اسرائیل طی یک سخنرانی در برابر کسانی که برای پشتیبانی از سیاست رژیم وی در لبنان در تلاویو اجتماع کرده بودند گفت : یک مرد سالخورده که علیه عراق جنگ راه انداخته به ما اعلام می کند که نبرد او نخستین مرحله برای آزادی بیت المقدس است . راهی که آیت الله در نظر گرفته ، بسیار طولانی خواهد بود .

بگین با تهدید و اخطار در سخنان خود به امام خمینی اعلام کرد : چنان چه رهبر مذهبی ایران یک راهپیمایی به سوی بیت المقدس را در نظر داشته باشد نیروهایش در نیمه راه خرد خواهند شد!

نخست وزیر رژیم اشغالگر قدس در حالی که به شدت خشمگین بود در باره طرح امام خمینی برای آزاد سازی قدس هشدار داد و گفت : نیروهای آیت الله خمینی حتی قبل از رسیدن به نیمه راه با فرض موفقیت به وسیله نیروی هوایی و زره پوش های اسرائیل تار و مار شده و تنها چند نفری زنده خواهند ماند تا به ایران بازگشته و فاجعه ای را که بر سرشان آمده است را نقل کنند! بگین در ادامه موافقت خود را با عبور ترانزیت کالاهای جنگی و تدارکات از طریق بندر اسرائیلی حیفا در فلسطین اشغالی برای کمک به صدام اعلام کرد . (2)

قرائتی : برای محو بی سوادی باید بسیج شویم

حجت الاسلام محسن قرائتی نماینده امام و سرپرست نهضت سواد آموزی گفت : همان گونه که جنگ را به طور بسیجی حل کردیم برای محو بی سوادی نیز باید بسیج شویم . وی اظهار داشت : این واقعا زشت است که در میان مردمی که پیغمبرشان فرموده «طلب دانش بر مرد و زن مسلمان واجب است » ما حدود 15 میلیون نفر بیسواد داشته باشیم .

حجت الاسلام قرائتی با بیان این که «نهضت سواد آموزی می خواهد علم و سوادی بدهد جهت دار ، و این جهت جهت الهی و مکتبی است » گفت : با امکانات و نیروهای موجود می توانیم حدودا سالی یک میلیون نفر را باسواد کنیم . (3)

موسوی : مسئولیت خود را در برابر مسلمانان جهان از یاد نبرده ایم

میرحسین موسوی نخست وزیر پس از دیدار یک ساعته با همتای الجزایری خود محمد بن عبدالغنی طی مصاحبه ای اظهار داشت : ما در این جلسه تحلیل های خود را از مسائل منطقه و جهان اسلام و همچنین توطئه هایی که علیه آنان انجام می شود ارائه کردیم .

وی گفت : من مخصوصا تاکید کردم که نظام ما یک نظام استوار یافته ای است که می تواند به مسائل برون مرزی با وجود تمام توطئه هایی که علیه آن صورت می گیرد توجه داشته باشد و مسئولیت خود را در برابر مسلمانان جهان از یاد نبرده است . (4)

هفته نامه اتحاد مردم وابسته به حزب توده توقیف شد

روابط عمومی دادستانی انقلاب اسلامی مرکز با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد : هفته نامه اتحاد مردم وابسته به حزب توده توقیف شد و اجازه انتشار ندارد . در اطلاعیه آمده است : از تاریخ نشر این اطلاعیه هفته نامه اتحاد مردم وابسته به حزب توده به دلیل مخالفت صریح با قوانین شرع مقدس اسلام و ایجاد خط انحرافی مقابل سیاست نه شرقی [نه غربی ] جمهوری اسلامی ایران توقیف و اجازه انتشار ندارد . (5)

ناطق نوری جواب داد ؛ چرا مجبور به ورود به خاک عراق شده ایم ؟!

حجت الاسلام ناطق نوری وزیر کشور در اجتماع باشکوه مردم همدان در میدان امام خمینی این شهر دلیل ورود ایران به خاک عراق را تشریح کرد .

وی ضمن تشریح ماهیت یکسان حرکت صدام بر علیه ایران و حرکت اسرائیل در لبنان که از سرچشمه اصلی یعنی آمریکا مایه می گیرند و نیز جنایات بی شمار ارتش بعثی صهیونیستی عراق به پیروی از فرامین اربابان امپریالیستش در شهرها و روستاهای میهن اسلامیمان چه قبل از فتوحات اخیر ارتش اسلام و چه بعد از آن افزود : ما به منظور خفه کردن آتش توپخانه عراق که شهرها و روستاهای مرزی ما را زیر آتش داشته مجبور به نفوذ در خاک عراق شده ایم .

وزیر کشور ضمن تقبیح شدید اعمال مجامع بین المللی و حامیان دروغین حقوق بشر اظهار داشت : این ها طی دو سال جنایات صدام سکوت کرده بودند ولی اکنون که ما برای آزاد کردن ملت در بند عراق از شر حکومت جابر صدام وارد خاک این کشور شده ایم فریاد اعتراضشان بلند شده است.(6)

یکی از اعضای موثر کومله اعدام شد

به حکم دادگاه انقلاب اسلامی ارومیه سقراط دبیری فرزند ناصر از اعضای حساس و موثر گروهک ملحد کومله به جرم تهیه گزارش در مورد مشخصات انواع جنگ افزارها ، پخش اطلاعیه و خبرنامه در محیط دانشگاه ، اخذ کمک های مالی برای گروهک مزبور ، اخفا و فراری دادن یکی از اعضای تشکیلاتی گروهک مزبور در ارومیه به نام رحیم خدادوست ، اخفاء اسلحه و مهمات جنگی ، تهیه کروکی کلانتری 4 جهت اجرای عملیات تخریبی و فعالیت فرهنگی و سیاسی و تغذیه فکری گروهک مزبور از مصادیق بارز مفسد فی الارض و محارب با خدا و رسول خدا شناخته و به اعدام محکوم شد .

حکم صادره پس از تائید از سوی دادگاه عالی انقلاب اسلامی قم به مرحله اجرا در آمد . (7)

سخنگوی دولت شایعات ترمیم گسترده کابینه را تکذیب کرد

احمد توکلی سخنگوی دولت پس از جلسه کابینه به ریاست حجت الاسلام ناطق نوری وزیر کشور در گفت و گو با خبرنگاران شایعات مرتبط با ترمیم گسترده کابینه را تکذیب کرد . وی گفت : آن گونه که آقای نخست وزیر گفته اند این تغییرات از سه الی چهار وزیر بیشتر نیست و تغییرات نیز به تقاضا و اظهار تمایل خود وزرا انجام می گیرد . (8)

روزنامه جمهوری اسلامی نیز در شماره امروز خود در رابطه با تغییرات کابینه نوشته است : بنا بر اظهار منابع مطلع یکی از تغییرات مربوط به وزارت ارشاد اسلامی است ، حجت الاسلام معادیخواه اخیرا به علت کسالت در بیمارستان قلب بستری شده است و به گفته مطلعین پزشکان معالج وی اظهار داشته اند که او قادر به ادامه کار در مقام خود نیست .

این روزنامه ادامه داده است : یک منبع با توجه به اخبار جرائد در مورد کناره گیری پرورش این گزارش را تکذیب کرد و گفت : با توجه به تغییرات مثبتی که اخیرا در وزارت آموزش و پرورش به وجود آمده است اساس احتمال چنین دگرگونی وجود ندارد . این منبع در مورد تغییر وزرای کار و مسکن گفت : تا آن جا که من می دانم تاکنون برای ترمیم کابینه تنها از وزارت خانه های سپاه ، ارشاد اسلامی ، بهزیستی و معادن و فلزات صحبت بوده است و نه از هیچ وزارتخانه دیگری . (9)

پی نوشت:

1- مشروح مذاکرات مجلس ، 28 تیر 1361
2- اطلاعات ، 28 تیر 1361 ، صفحه 16 ، اظهارات بگین در باره نابودی نیروهای نظامی ایران که در آینده محتمل به سوی قدس حرکت خواهند کرد شبیه اظهارات اخیر رئیس جمهور آمریکا اوباما است که گفته است این کشور قادر است ارتش ایران را نابود کند . حضرت آیت الله العظمی خامنه ای رهبر معظم انقلاب در خطبه های نماز جمعه عید فطر – سال 1394 – از این ادعا ها با نام لاف در غریبی یاد کردند . بگین می گوید ارتش اسرائیل می تواند نیروهای نظامی ایران را در میانه راه و بدون آن که به قدس برسند نابود کند و حال سوال و سخن این جا است که چرا اسرائیل با این قدرت فوق العاده نظامی [!] تاکنون نتوانسته است با گروه کوچکی چون حماس و نیز حزب الله سرافراز و رهبر شجاع و دلیر عربی سید حسن نصر الله مقابله کرده و آن ها را از میان بردارد . جنگ های 33 روزه رژیم اشغالگر قدس با حزب الله لبنان و نیز 22 روزه با حماس از یادها نرفته است ، رژیم صهیونیستی در این دو جنگ خفتی را تحمل کرد که در طول حیات ننگین خود هرگز آن را تجربه نکرده بود . زمانی که اسرائیل بی هیچ مقاومتی تا جنوب بیروت پیشروی می کرد گذشته است ، امروز کوچکترین خطایی از اسرائیل سر بزند برای نابودی این رژیم نامشروع حزب الله سرافراز کافی است و موشک هایی که به سوی تلاویو و حیفا نشانه رفته اند ، موشک هایی که هر کدام می تواند لانه عنکبوت را ویران کرده و بافته های لاف زن ها را نقش بر آب کند . چند سال پیش نیز رژیم صهیونیستی ایران را تهدید به حمله نظامی کرده بود که رهبر عزیز و فرزانه انقلاب طی سخنانی در حرم مطهر رضوی در فروردین ماه 1392 تاکید کردند : «اگر غلطی از آنها سر بزند ، جمهوری اسلامی ایران ، تل آویو و حیفا را با خاک یکسان خواهد کرد .» و امروز موشک های ایران برای رسیدن به آرزوی دیرین مستضعفان و محرومان جهان بی تابی می کنند و آیا اسرائیل می تواند دست به چنین حماقتی بزند تا به یک باره مشکل فلسطین و قدس شریف حل و اسرائیل از صفحه روزگار محو شود؟
3- اطلاعات ، 28 تیر 1361 ، صفحه 7
4- کیهان ، 28 تیر 1361 ، صفحه 18
5- اطلاعات ، 28 تیر 1361 ، صفحه 2
6- اطلاعات ، 28 تیر 1361 ، صفحه 4
7- کیهان ، 28 تیر 1361 ، صفحه 4
8- کیهان ، 28 تیر 1361 ، صفحه 2
9- جمهوری اسلامی ، 28 تیر 1361 ، صفحه 3

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر