منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۵ آبان ۱۳۹۴ - ۲۳:۳۵
شناسه خبر: 234174
گروه :خبر

سخنگوی رسمی وزارت خارجه سودان به انتقادات جمهوری اسلامی ایران به خارطوم به خاطر مشارکت در عملیات عربستان در یمن واکنش نشان داد و از حمله به یمن دفاع کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، سودان با تأکید مجدد بر پیوستن به ائتلاف عربستان به منظور حمله به مردم یمن اعلام کرد که این تصمیم ارتباطی به روابط خارطوم با هیچ کشوری ندارد.

«علی الصادق» سخنگوی رسمی وزارت خارجه سودان در واکنش به انتقادات جمهوری اسلامی ایران به خارطوم به خاطر مشارکت در عملیات عربستان گفت: «سودان روابط خود با ایران را طبیعی و عادی می‌داند».

وی با بیان این مطلب افزود: «مسئله پیوستن به ائتلاف طوفان قاطع، تصمیمی است که تعهدات ناسیونالیستی و ائتلافات منطقه‌ای اقتضا می‌کرد و این تصمیم ارتباطی به روابط سودان با هیچ کشوری ندارد».

پایگاه خبری-تحلیلی «رأی الیوم» گزارش داد که «حسین امیر عبداللهیان»‌ معاون عربی آفریقایی وزیر خارجه ایران شنبه از سودان انتقاد و تأکید کرده بود که مسئله مداخله سودان و ارسال نیرو به ائتلاف عربستان در یمن هیچ سودی نخواهد داشت.

این در حالی است که 750 نظامی سودانی هفته گذشته به همراه سلاح سنگین و جنگ افزار وارد عدن شدند و به نیروهای اماراتی و عربستانی وابسته به این ائتلاف پیوستند.

عربستان سعودی اوایل فروردین ماه امسال به بهانه بازگرداندن مشروعیت به «عبد ربه منصور هادی»‌ رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن حملاتی را به این کشور آغاز کرد و تا کنون نیز ادامه دارد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است