منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۱
شناسه خبر: 228455
گروه :خبر
javabeih

خانه مطبوعات منطقه آزاد قشم طی نامه ای پاسخ، جوابیه روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم را به پایگاه خبری قشم آزاد ارسال کرد که این خبرگزاری با توجه به رسالت خود که همان اصل بیطرفی است اقدام به انتشار این نامه کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به  نقل از قشم آزاد در متن این نامه آمده است:

 

 

۱-   “مدیر کل روابط عمومی منطقه آزاد قشم در جوابیه خود عنوان کرده توسعه محقق نخواهد شد مگر با تنش زدایی . در حالی که موارد بسیاری وجود دارد که شخص ایشان عامل بسیاری از این تنشها بوده است .

 

۲-   هر تشکل صنفی رسمی می تواند بیانیه ای صادر کند و خبرگزاریها بر اساس رسمی بودن آنها بیانیه را منتشر می کنند و در مورد این اتفاق مستندات شهود هم در زمان خود به دادگستری ارائه خواهد شد .

 

۳-   معمولاً محلی که در اختیار خبرنگاری یا رسانه ای قرار می گیرد و متعلق به سازمانی باشد بر اساس عرف ابتدا  شفاهاً درخواست می شود که نسبت به تخلیه واحد اقدام کند و در صورت انجام نشدن، اخطار کتبی داده می شود. آیا اقدام مدیر کل حراست درست بوده است که بدون هیچکدام از این روشها با آوردن سنگ فرز و بریدن قفل بدون هیچ حکم قانونی قصد ورود به دفتر رسانه را داشته است و همین اقدام ایشان و توهین هایی که نموده است در نهایت منجر به درگیری فیزیکی با خبرنگار شده است ؛ در صورتی که هر کسی با وجود قوانین نباید خود را مجری قانون بداند .

 

۴-   ادعای مطرح شده در خصوص شاهدان عینی را دادگستری تشخیص خواهد داد . البته قطعاً این برخورد سنگین نبوده و بلافاصله با ورود حاضران پایان یافته اما سیلی بر صورت خبرنگار محکم خورده است یا آرام، نفس کار را تغییر نمی دهد و توهین به خبرنگار نیز قابل تامل است که این مدیر عنوان نموده : ” دُمت را می گیرم و مثل گربه از این جزیره پرتت می کنم بیرون ” ای کاش به جای کتمان کل مسئله حداقل دفاعیه مناسب تری از سوی روابط عمومی تنظیم می شد .

 

۵-   در مورد خانه مطبوعات منطقه آزاد قشم نیز باید بگوییم که متاسفانه مدیر کل روابط عمومی به جای همراهی با اصحاب رسانه ، مدتها سنگ اندازی کردند و از هیچ تلاشی برای شکل نگرفتن این تشکل صنفی فرو گزار نبودند و در نهایت با حسن نیت شخص مدیر عامل محترم این تشکل ثبت شد . اگر به جای تخریب و تهدید خبرنگاران،  صادقانه با آنان تعامل برقرار می شد چنین اتفاقاتی بروز نمی کرد ؛ چرا که رفتار و موضوع پیش آمده نیازی به حضور فیزیکی مدیرکل حراست در آن مجتمع نداشت و با هماهنگی روابط عمومی به سادگی قابل حل بود اما گویا تعمدی در کار بوده که ایشان مدیر کل حراست را هم درگیر موضوع کرده اند .

 

۶-   مدیر خدمتگذار باید با سعه صدر بدنبال تنش زدایی باشد تا فضای آرام و مناسبی برای حضور سرمایه گذاران در جزیره فراهم شود. بی تدبیری وی همین بس که به جای اقدام قانونی (که به اینکار هم نیازی نبود)، نه تنها چنین نکردند بلکه حداقل اگر چنین اشتباهی هم صورت گرفت باید نیروهای حراست را برای چنین کاری می فرستاد ولی متاسفانه اقدام به بریده شدن قفل دفتر رسانه ای با حضور ایشان و سپس نوشتن جوابیه ای مبنی بر اقدام مدبرانه وی واقعا جای تامل دارد ؛ مگر اینکه دلایل دیگری وجود داشته که ما از آن بی خبریم .

 

۷-   همه اصحاب رسانه دستبوس ایثارگران و رزمندگان بوده و هستند . بسیاری از این رزمندگان هیچ توقعی از مردم نداشته و  ندارند و چه بسا روابط عمومی در این جوابیه سعی نموده از این عنوان ایشان بهره برداری کند. توصیه می کنیم جایگاه رفیع ارزشمند رزمندگان را هزینه چنین مباحثی نکنیم.

 

۸-   تعاملی که از آن سخن گفته شد را در اقدام به بریدن قفل دفتر رسانه ای ،تهدید برخی خبرنگاران، برگزار نشدن مراسم روز خبرنگار و تلاش برای شکل نگرفتن خانه مطبوعات و … را می توان مشاهده کرد و نیازی به توضیح بیشتری در این خصوص نمی بینیم.

 

۹-   روش مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد قشم در یکسال اخیر اینگونه تهدید کردن است و با همین روش تا کنون خود را در این سمت حفظ کرده اند. این جوابیه نشان می دهد ایشان به جای تدبیر در حل مسئله پیش آمده باز هم می خواهند مانند گذشته با فشار و در منگنه قرار دادن خبرنگاران مشکل خود را حل نماید. البته ظاهراً با این جوابیه وی خود را بیشتر از مدیر کل حراست در این اتفاق دخیل دانسته اند که اینگونه بی تدبیری ها را توجیه کرده اند . در عصر ارتباطات توصیه می کنیم هرگز یک رسانه را تهدید نکنید!

 

۱۰-  تنها بند عقلانی این جوابیه ارسالی از سوی مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد قشم همین بند آخر بود که اگر ما جای وی بودیم همین یک بند را برای جوابیه خانه مطبوعات منطقه آزاد قشم کافی می دانستیم که البته این جوابیه فرصت خوبی بود که خانه مطبوعات منطقه آزاد قشم نیز برخی مسائل را از این طریق مطرح نماید.

 

روابط عمومی خانه مطبوعات منطقه آزاد قشم”

 

انتهای پیام /س

 single
اخبار مرتبط :
لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر