منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۴ - ۱۵:۴۹
شناسه خبر: 204312
گروه :خبر
13930311000655_PhotoA

سفیر ایران نزد سازمان ملل گفت: کشوری که به دو کشور در منطقه حمله و زمینه رشد تروریسم را ایجاد کرد، در جایگاهی قرار ندارد که اتهامی را علیه کشورم مطرح کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «غلامعلی خوشرو» سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان ملل متحد در بخش پایانی سخنرانی خود در شورای امنیت سازمان ملل متحد حین بررسی قطعنامه 2231 شورای امنیت به اتهامات سفیر آمریکا در این سازمان پاسخ داد.

وی در این جلسه اظهار داشت: مایلم قبل از پایان سخنانم و ضمن تشکر از همه سفرای حاضر که حمایت کشورهای متبوع خویش را از برجام اعلام و از کلیه کشورهایی که برای به سرانجام رسیدن این توافق کمک کردند، به نماینده آمریکا در طرح اتهامات بی‌اساس علیه کشورم مبنی بر بی‌ثبات سازی منطقه و حمایت از تروریسم پاسخ دهم.

خوشرو خاطرنشان کرد: کشوری که به دو کشور در منطقه ما حمله و زمینه برای رشد تروریسم و افراطی گری را ایجاد کرد، در جایگاهی قرار ندارد که چنین اتهامی را علیه کشور من مطرح کند.

سفیر ایران نزد سازمان ملل افزود: سالیان متمادی است که اقدامات خود سرانه و نابجای ایالات متحده در منطقه ما ریشه چالش‌های بیشماری است که در حال حاضر کشورهای منطقه با آن روبرو هستند.

وی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران کشور باثباتی در منطقه‌ای بی‌ثبات است، اظهار داشت: همانطور که ما به دنبال تحکیم ثبات خود هستیم، همواره نیز به دنبال تقویت همکاری در منطقه و کمک به همسایگانمان برای استقرار ثبات و همکاری بوده‌ایم.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی