منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۱
شناسه خبر: 327640
گروه :خبر
رضوانی
 

معاون فرهنگی اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش:

پاسخگویی و ایجاد همدلی، هدف حضور مدیران در همایش های مجازی است

معاون فرهنگی اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش افزود: پاسخگویی به مشکلات مردم هر منطقه از وظایف مدیران سازمان ها و اداراتی است که به مردم خدمات رسانی می کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از  کیش پرس، چند هفته ای است در طرحی نو مدیران و معاونت های سازمان منطقه آزاد کیش باحضور در یک همایش مجازی که توسط تعدادی از کیشوندان تشکیل شده و بیش از 2 هزار نفر عضو دارد به مشکلات و موضوعات مطرح شده از سوی اعضای گروه پاسخ می گویند.

 

هدف از برگزاری این همایشها ایجاد ارتباط بین مردم و مسئولان، گزارش عملکرد مسئولان به مردم، ارائه ایده ها و پیشنهادات مردمی به مسئولان و ایجاد همدلی و همراهی میان مردم و مسئولان است.

 

ابراهیم رضوانی معاون فرهنگی اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش که با شرکت در یکی از این همایشهای مجازی به سوالات کیشوندان پاسخ داد در گفتگو با خبرنگار ما هدف از شرکت در این همایش را پاسخگویی، همدلی و همراهی با مردم، شنیدن مشکلات و معضلات جزیره کیش از زبان مردم، دریافت انتقادات و پیشنهادات و راهکارهای مطرح شده برای حل معضلات اجتماعی و فرهنگی در رابطه با وظایف این معاونت دانست.

 

رضوانی با تشریح ساختار ویژه معاونت فرهنگی اجتماعی سازمان گفت: ساختار معاونت اجتماعی ساختار گسترده ای است و بخش عمده ای از وظایف دستگاه های مختلف در این حوزه تعریف شده است.

 

به گفته وی شورای اداری، شورای تامین، شورای آرد و نان، شورای بهداشت، شورای فرهنگی، پدافند غیرعامل، شورای بحران، شورای هماهنگی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی وکمیته های زیر مجموعه های این شوراها از جمله بخش هایی هستند که با معاونت فرهنگی اجتماعی ارتباط دارند.

 

وی با بیان اینکه در شوراهای ذکر شده موضوعات مبتلا به جزیره مطرح و تصمیم گیری می شود افزود: پیشنهادات پس از تدوین در شوراهای مذکور در اختیار مدیرعامل سازمان قرار گرفته و پس از تأیید در اختیار بخش های ذیربط به منظور اجرایی شدن قرار می گیرد.

 

وی با بیان اینکه یکی از مهمترین شوراها، شورای تامین است افزود: اگر امروز مردم احساس آرامش می کنند باید بدانند خادمین مردم در جلسات مختلف تامین کننده امنیت تمام عیار منطقه هستند، منطقه ای که مرزی است و بدون تردید در تیررس خطرات خاص قرار دارد.

 

وی ادامه داد: این امنیت حاصل هوشیاری و بیداری همه کسانی است که مسئولیت تامین امنیت را در منطقه دارند.

 

معاون فرهنگی اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به اینکه ریاست شورای تامین با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش است گفت: شورای تامین با دبیری معاونت اجتماعی و عضویت رئیس اداره اطلاعات، رئیس دادگستری، فرماندهی انتظامی ویزه کیش، فرمانده سپاه، فرماندهی پدافند هوایی، فرمانده سپاه فرودگاه، نماینده استاندار (فرماندار لنگه) تشکیل می شود.

 

وی با اشاره به اینکه شورای آرد و نان تحت سرپرستی معاونت فرهنگی اجتماعی سازمان  قرار دارد اظهار کرد: جزیره کیش تنها شهری در کشور است که شما هرگز شاهد مصرف ذره ای جوش شیرین در نان های آن نیستید. نمونه های نان شبانه روز برداشته می شود و در آزمایشگاه مورد بررسی قرار می گیرد.

 

وی با بیان اینکه  کیفیت نان به نوع آب مصرفی و توانایی و مهارت نانوا برمی گردد اظهار کرد: 33 نانوایی سنتی (8 بربری، 14 لواش، 5 تافتون، 6 نانوایی سنگک) و 3 نانوایی صنعتی در کیش در حال ارائه خدمات به کیشوندان هستند.

 

رضوانی شورای بهداشت را تصمیم گیرنده در حوزه بهداشت منطقه دانست و افزود: یکی از سوالات کیشوندان در رابطه با تاسیس مطب های جدید در جزیره بود که در این رابطه، تقاضای تأسیس کلینیک و مطب در توسعه سلامت مطرح، تایید شده و مجوز مطب صادر می شود.

 

وی با بیان اینکه کلینک امام علی(ع) و مراکز سلامت زیر مجموعه مرکز توسعه سلامت کیش به خدمات درمانی سرپایی اقدام می کنند ادامه داد: در جزیره مسائل بهداشت در مرکز توسعه سلامت و مسائل درمانی در بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی دنبال می شود.

 

معاون فرهنگی اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش در ادامه یادآور شد: در تمام کشور بیمارستان هایی زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی قرار دارد اما در کیش چنین بیمارستانی وجود ندارد به همین دلیل سازمان منطقه آزاد کیش به این نتیجه رسید که برای خدمات به مردم بیمارستان خود گردان ایجاد کند. در حقیقت حوزه بهداشت و درمان بین توسعه سلامت و بیمارستان تقسیم شده است. عمده واکسیناسیون ها و موارد پیشگیرانه در توسعه سلامت و درمان در بیمارستان انجام می شود.

 

وی به امکانات ویژه در بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش اشاره کرد و گفت:  بیمارستان در 2 سال و نیم گذشته به تجهیزات مدرن مجهز شده و بسیاری از بخش های بیمارستان بازسازی و نوسازی شده اند. تجهیز بیمارستان کیش به دستگاه MRI  به جزیره با وجود جمعیت 30 هزار نفری، وجود دستگاه های پیشرفته لاپارسکوپی، آندوسکوپی، فیبرواسکن، راه اندازی بخش بیماری های خاص و درمان رایگان این بیماران از سوی بیمارستان کیش از جمله خدمات بیمارستان به کیشوندان است.

 

وی ادامه داد: برای درمان بیماران خاص در بیمارستان هزینه ای از آنان دریافت نمی شود. در حالیکه سازمان انتقال خون بابت فرآورده های خونی خود هزینه دریافت می کند اما بیمارستان این هزینه را پرداخت کرده و این فرآورده ها و دیگر خدمات را به رایگان در اختیار بیماران قرار می دهد.

 

وی مدیریت بحران در جزیره، گسترش فعالیت های آموزشی و رسیدگی هر چه بیشتر به آموزش و پرورش، استفاده از نیروهای بومی و کیشوندان در آموزش و پرورش جزیره کیش، استفاده از ظرفیت های دانشگاهی و مشارکت دانشجویان در فعالیت های مختلف فرهنگی، اجتماعی و عمرانی در جزیره، فعالیت های خانه های فرهنگ و فرهنگسرا ها با هدف گسترش آموزش و فعالیت های هنری در میان کیشوندان و ترویج کتابخوانی، حمایت از مطبوعات و ایجاد امکانات برای فعالیت هرچه بیشتر مطبوعات در جزیره و ساماندهی به مطبوعات، طرح های اشتغالزایی و کارآفرینی، جمع آوری صندوق های خیریه متفرقه در سطح شهر و ارائه راهکارهای توانمندسازی خانواده های نیازمند، تاسیس خانه هنرمندان و ساماندهی به هنرمندان جزیره و استفاده از هنرمندان در برنامه ها و جشنواره ها را از دیگر مطالبی عنوان کرد که در این همایش از سوی کیشوندان مطرح و به آنان پاسخ های لازم داده شده است.

 

لازم به ذکر است مدتی است یکی از ابر گروه های جزیره کیش با هدف همفکری و همیاری با مدیران و معاونت های سازمان در راستای حل مشکلات و معضلات مردم و جزیره زیبای کیش، خروج از رکود و یافتن راهکارهای مناسب برای جذب بیشتر گردشگران اقدام به برگزاری همایش های مجازی کرده است.

 

جزیره کیش با 92 کیلومتر مساحت و 27 هزار نفر جمعیت در سال میزبان نزدیک به دو میلیون گردشگر داخلی و خارجی است.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است