منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۰ مهر ۱۳۹۴ - ۱۷:۰۶
شناسه خبر: 226046
گروه :خبر
image426665

فرمانده نیروی انتظامی گفت: پاسخگویی به 13 میلیون تماس ۱۱۰، کشف و استرداد کالاهای مسروقه به ارزش ۱۹۵۲ میلیارد تومان، کشف و توقیف ۷۶۲ میلیارد تومان کالا و ارز قاچاق و انهدام ۲۵۷۵ باند قاچاق از جمله خدمات ناجا در یکسال گذشته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از  شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از فارس، سردار سرتیپ پاسدار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران با عرض تبریک به مناسبت عید سعید غدیرخم و گرامیداشت یاد و خاطره رهبر کبیر انقلاب و شهدا به خصوص شهدای نیروی انتظامی به حادثه منا پرداخت و اظهار داشت: به دلیل بی‌کفایتی و غرور جاهلانه مسئولان سعودی تعدادی از هموطنان به صورت غریبانه جان خود را از دست دادند و بنده ضمن عرض تسلیت با خانواده‌های این عزیزان جان‌باخته اعلام همدردی می‌کنم.

فرمانده نیروی انتظامی به آغاز هفته ناجا پرداخت و گفت: هفته ناجا با شعار اقتدار پلیس، همدلی و همزبانی و امنیت و آرامش کار خود را شروع خواهد کرد.

وی افزود: اقتداری که در سایه عدالت و رفعت و توأم با مشارکت مردم و در سایه همدلی و همزبانی در راه رسیدن به یک امنیت و آرامش است.

اشتری به همدلی و همزبانی بین ناجا و مردم و ناجا و مسئولان پرداخت و گفت:‌نتیجه آن امنیت و آرامش است.

فرمانده نیروی انتظامی در مقام تبیین کارکردهای کلان ناجا و انتظارات موجود در راستای نظم و استقرار امنیت پایدار در ایران به موضوع امنیت در تعالیم دین اسلام و همچنین سخنان نبی اکرم و دیگر بزرگان پرداخت و گفت:  در اندیشه امام راحل فراتر از مسئولیت ذاتی نهادهای حاکمیتی در تأمین نظم، قاطبه مردم دارای مسئولیت شرعی‌اند و راهبرد تشکیل ارتش 20 میلیونی در راستای همین است.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور به فرمایشات مقام معظم رهبری اشاره و بیان داشت:‌ ایشان امنیت را واقعی، ملموس و بسیار گسترده می‌دانند و به مثابه چتری می‌دانند که باید در بر افراد جامعه و حتی مخالفان نیز افراشته باشد؛ همچنین فلسفه وجودی نیروی عظیم انتظامی را برقراری نظم برای استقرار آسایش و آرامش می‌دانند و برای توسعه امنیت نیروی انتظامی را نیازمند همکاری مردم می‌دانند.

سردار اشتری در ادامه گفت: می‌توان اذعان داشت نظم و امنیت دو مقوله وسیع و با ابعاد گسترده و فرابخشی است.

وی به نظم و امنیت پرداخت و افزود: پایدارترین شاخصه نظم و امنیت زمانی محقق می‌شود که این مهم با باورسازی صحیح در بین آحاد جامعه درونی شده باشد.

فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد: نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران به عنوان سازمانی وسیع، با مأموریت‌های متنوع، نیروهای مؤمن، متعهد و کارکرده و با وجود برخی کاستی‌ها و با عنایت به وسعت جغرافیا در این منطقه با پیرامونی پرالتهاب توانسته به لطف خدا نظم و امنیت شایسته‌ای را برقرار کند.

وی گفت: استقرار نظم و امنیت و آسایش عمومی، مبارزه قاطع با تروریست‌ها و مخلان امنیت، حراست از اماکن، تأسیسات و تجیهزات مهم کشور و حفاظت از مسئولان داخلی و خارجی از جمله وظایف ناجا است.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور به دیگر وظایف نیروی انتظامی پرداخت و بیان داشت:‌ حفاظت از 8 هزار و 700 کیلومتر مرز آبی و خاکی، اجرای قوانین راهنمایی و رانندگی، تأمین نظم و امنیت جاده‌ها در 220 هزار کیلومتر، نظارت بر اماکن، همکاری با اینترپل و وزارتخانه‌ها و انجام امور اقدامی و مردم‌یاری از جمله این موارد است.

سردار اشتری ادامه داد:‌ مبارزه با قاچاق، مواد مخدر و منکرات و فساد؛ همچنین پیشگیری اجتماعی از وقوع جرم، کشف جرایم و دستگیری‌ها از جمله وظایف نیروی انتظامی است که فرزندان غیور و خدوم ناجا در سازمان نیروی انتظامی برای انجام آن تلاش می‌کنند.

وی تأکید کرد: نیروی عظیم انتظامی با الهام از اسناد بالادستی مکتبی و سازمانی با دکترین جامعه‌محور و رویکرد پیشگیرانه ضمن تعامل با دستگاه‌های مذکور مجموعه اقدامات کلان اجتماعی، انتظامی و امنیتی را برنامه‌ریزی و طراحی کرده است که از دورترین نقاط صفری تا مرزها را با تلاش مجدانه مأموران خود اجرایی نموده است.

فرمانده نیروی انتظامی به برخی اقدامات کلان و کارکردهای محوری ناجا در یک سال اخیر پرداخت و گفت: تلاش برای تبدیل ناجا به سازمانی متدین و انقلابی که حاصل زحمات همه فرماندهان گذشته تاکنون است از جمله این اقدامات است.

سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی به ارائه کارنامه خدمات انتظامی، اجتماعی و امنیتی نیروی انتظامی در یک سال گذشته پرداخت و اظهار داشت:‌ ارائه بالغ بر 89 میلیون خدمت گوناگون اجتماعی از جمله صدور گذرنامه، گواهی‌نامه، کارت پایان خدمت و همچنین استعلاماتی از جمله عدم سو‌ءپیشینه از دفاتر پلیس +10 از جمله این خدمات است.

فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد: پاسخگویی 13 میلیون تماس از طریق سامانه 110 در حوزه‌های انتظامی،‌اجتماعی و امنیتی از دیگر خدمات ناجا است.

سردار اشتری به کشف و استرداد اموال مسروقه به ارزش هزار و 952 میلیارد تومان اشاره و بیان داشت: 762 میلیارد تومان کالا و ارز قاچاق نیز در این مدت کشف و توقیف شده است.

وی ادامه داد: انهدام 2 هزار و 575 باند قاچاق مواد مخدر و کشف 537 تن مواد مخدر که 80 درصد آن در شرق کشور به وقوع پیوسته و افزایش 20 درصدی کشفیات مواد مخدر ظرف مدت مشابه از جمله دیگر اقدامات ناجا در سال گذشته است.

فرمانده نیروی انتظامی به ارائه خدمات مشاوره‌ای به 398 هزار نفر پرداخت و گفت: در مراکز مشاوره‌ای کلانتری‌ها به واسطه ارائه خدمات مشاوره‌ای بیش از 75 درصد پرونده‌ها به مصالحه منجر شده است.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور افزود: کارشناسان مشاوره نیروی انتظامی در سراسر کشور در 85 هزار مدرسه، مسجد و کانون فرهنگی، آموزش‌های لازم را به خانواده‌ها و دانش‌آموزان ارائه داده‌اند.

اشتری تصریح کرد: پاسخگویی به 780 هزار تماس، شکایت، انتقاد و تقدیر مردم از ناجا در سامانه نظارتی 197 و جلب رضایت‌مندی بیش از 66 درصد مردم در دریافت خدمات اجتماعی – انتظامی طبق آخرین نظرسنجی‌ها از دیگر موارد موجود در کارنامه ناجا است.

وی به تشکیل قرارگاه اربعین پرداخت و اشاره داشت: ساماندهی جهت خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی از جمله دیگر کارکردهای ناجا است.

سردار اشتری به ناامنی در کشورهای همسایه در غرب و شرق پرداخت و گفت:‌در ایران به مرکز فرماندهی کل قوا و هماهنگی و تلاش تمامی دستگاه‌های انتظامی، نظامی، امنیتی و مشارکت مردم شاهد امنیت قابل قبولی هستیم.

فرمانده نیروی انتظامی با توجه به افزایش فعالیت‌های پلیس از نهادهای مذکور، فرهنگی و همچنین مردم درخواست کرد که در گسترش امر به معروف و نهی از منکر  همکاری کنند.

سردار اشتری ادامه داد: از تمام سازمان‌های مذکور در عرصه نظم و امنیت به دلیل مسئولیت قانونی خود مثل مبارزه با مواد مخدر، امر ترافیک و حوزه حجاب و عفاف برای ایجاد امنیتی پایدار درخواست می‌کنم که همه با هم با توجه به شعار سال که همدلی و همزبانی است عمل کنند.

وی از خانواده‌ها درخواست کرد: برای ترویج ارزش‌های مکتبی و ملی نقش خود را حفظ کنند و از مردم نیز خواست با بسیج عمومی برای مبارزه با تهاجم فرهنگی غرب به ارزش‌های اخلاقی اقدام کنند.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور تأکید کرد: نیروی انتظامی با تمام توان، تمام قدرت به یاری خدا و دعای خیر مردم و حمایت بی‌دریغ رهبر معظم انقلاب و عزم و اراده همکاران که با روحیه جهادی در حال خدمت‌اند ان‌شاءالله پاسدار ارزش‌های انقلاب اسلامی و پاسدار حقوق مردم شریف میهن اسلامی خواهد بود.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان