منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۵
شناسه خبر: 279627
گروه :خبر
13941118000497_PhotoA

پارلمان رژیم صهیونیستی کلیات لایحه موسوم به «شفافیت» گروه‌های غیردولتی را که هدف آن سرکوب گروه‌های مدافع حقوق بشر عنوان شده، تصویب کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) روز سه‌شنبه کلیات لایحه «شفافیت گروه‌های غیردولتی» را تصویب کرد؛ لایحه‌ای که در واقع هدف آن سرکوب گروه‌های حقوق بشری محسوب می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری «تایمز اسرائیل»، طبق این لایحه جنجال برانگیز که «آیلت شاکد» وزیر دادگستری رژیم صهیونیستی طراح آن بوده است، گروه‌های حقوق بشری غیردولتی باید اطلاعات دقیقی درباره کشورهایی که بودجه فعالیت‌‌های آن‌ها را تامین می‌کنند، ارائه دهند و در صورت تخلف جریمه می‌شوند.

به گفتۀ مخالفان، این لایحه ناعادلانه است و سازمان‌های مردم نهادی را هدف قرار می‌دهد که منتقد سیاست‎های رژیم صهیونیستی هستند.

با توجه به اینکه گروه‌های حقوق بشری گزارش‌هایی از گسترش شهرک‌سازی‌ در سرزمین‌های اشغالی ارائه می‌دهند، تصویب این لایحه و فشار به این گروه‌ها، منافع اسرائیل در زمینه شهرک‌سازی را تامین می‌کند.

بر اساس این گزارش، لایحه مذکور با 50 رای موافق در مقابل 43 رای مخالف تصویب شد.

در واکنش به این لایحه بود که اعضا کمیته امور خارجی اتحادیه اروپا با نگارش نامه برای نتانیاهو، نوشتند، اگر این قانون تصویب شود، فعالیت جامعه مدنی را محدود می‌سازد و به دموکراسی اسرائیل آسیب وارد می‌کند.

بر اساس این گزارش، تقریبا تمامی گروه‌هایی که از تصویب این لایحه آسیب خواهند دید، سازمان‌های غیردولتی چپگرا هستند زیرا آنها از دولت‌های خارجی بودجه دریافت می‌کنند، اما سازمان‌های غیردولتی با گرایش راست، اغلب بودجه خود را از اهداکنندگان خصوصی دریافت می‌کنند؛ منبعی که طبق این لایحه، نیاز به بازرسی و تحقیق از آن نیست.

این لایحه تا تصویب نهایی دو مرحله دیگر را نیز باید در پارلمان رژیم صهیونیستی طی کند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است