منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۸:۱۱
شناسه خبر: 330694
گروه :خبر
IMG_0222

مدیرکل اوقاف هرمزگان گفت: شهرستان پارسیان با وقف 386 نفره از شیعه وسنی اولین وقف جمعی کشور را رقم زد که صداوسیما باید این وحدت را به تصویر بکشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پارسیان خبر ؛ حجت الاسلام هاشمی ودیر کل اوقاف وامور خیریه هرمزگان در گفتگو با خبرنگار پارسیان خبرضمن تبریک ماه مبارک رمضان با اشاره به حدیثی از پیامبرگرامی اسلام گفت: هرچیزبهاری دارد وبهار قرآن ماه مبارک رمضان است.

 

حجت الاسلام هاشمی با اشاره به اینکه قرآن کتاب هدایت است اظهار کرد: محفل های قرآنی گشودن دریچه ای برای رسیدن به فضای پربرکت و پرشکوه مفاهیم قرآنی است وجلسات قرآنی باید گسترش پیدا کند تا سرعت رشد مفاهیم قرآنی افزایش یابد.

 

وی برضرورت تلاوت و عمل به قرآن تأکید کردو افزود: ما باید سعی کنیم انس با قرآن را فراگیریم تا بتوانیم عمل خود را در زندگی با قرآن متناسب سازیم.

 

مدیر کل اوقاف وامور خیریه هرمزگان با اشاره به اینکه همه محله های پارسیان نیاز به مسجد دارند گفت:باید در کمیته برنامه ریزی شهرستان تصمیم گرفته شود ومصوبات انتقال داده شود تا اداره کل بتواند تصمیماتی را اتخاذ کند وبودجه ای رابرای ساخت وتعمیرمساجد فراهم آورد.

 

حجت الاسلام هاشمی با انتقاد از شورای برنامه ریزی شهرستان تصریح کرد: سال گذشته 844 مسجد توسط اداره اوقاف وامورخیریه تعمیر شد که سهمیه ای به پارسیان نرسید چون پیگیری نشد ودرخواستی برای این کار نبود.

 

وی با اشاره به اینکه اولین وقف جمعی کشور درپارسیان اتفاق افتاده است گفت: 386 نفر به اتفاق هم توانستند با تهیه هزینه های یک قطعه زمین، آن را برای مسجد وقف کنند،همچنین 2567 نفر از شیعه وسنی با وحدت خود توانستند هزینه ساخت این مسجد را متقبل شوند.

 

حجت الاسلام هاشمی ادامه داد: مسئولین شهرستان پارسیان به خود ببالند که همچنین مردمانی از شیعه وسنی را دارند که با وحدت مثال زدنی در کنار هم زندگی می کنند.

 

مدیر کل اوقاف وامورخیریه هرمزگان افزود: وحدت شیعه وسنی در پارسیان یک سند افتخاری برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است،که صدا وسیما باید این وحدت را به تصویر بکشد تا دنیا بداند که شیعه وسنی چگونه با هم وحدت دارند وهمدل هستند.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است