منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۷
شناسه خبر: 240057
گروه :خبر
13930120000748_PhotoA

نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای عالی امنیت ملی گفت: اکنون برخی بوق‌های استکباری اصل وجود دشمن را هم مورد تردید قرار می‌دهند و می‌گویند، دشمن و نفوذ وجود ندارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، سعید جلیلی نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی که به شهرستان طبس سفر کرده است در همایشی با بیان اینکه باقدرت برگرفته از الگوی انقلاب اسلامی افسانه شکست ناپذیری رژیم صهیونیستی که به دنیا القا شده بود در هم شکست و شکست های پی در پی آنها شروع شد، گفت: جنگ 33 روزه، 22 روزه،51 روزه و… نمونه هایی آشکار از این واقعیت هستند.

وی افزود: اینها همه به این دلیل است که دشمن می بیند باورهای یک ملت فقط یک سری نظریه و مباحث ذهنی نیست و تبدیل به باورهای عمیق و عملی شده است.

جلیلی در ادامه تصریح کرد: مردم ما بسیاری از باورها را تجربه کرده اند و یکی از این باورها اجابت دعوت الهی بوده است.

وی تصریح کرد: ملت ما «ان تنصروا الله» را تجربه کرد، «لن یضروکم الا اذی» را تجربه کرد، اینکه دشمنان نمی توانند آسیب جدی برسانند را در عمل تجربه کرد و یکی از بزرگترین تجربه های ایمانی مردم ما همین واقعه طبس بود.

جلیلی ادامه داد: وقتی مبنایی مبتنی بر باورهای عمیق دینی شکل بگیرد یک مختصات جغرافیایی به نام طبس شکست ناپذیر می شود و علیرغم اینکه دشمن هواپیما می فرستد، سرنگون می شود. سالها بعد پهباد «آر کی یو» می فرستد و آن هم نابود می شود! اینها تجسم یاری خداوند است.

لذا وظیفه بزرگ و سترگ ما حفظ شجره طیبه انقلاب اسلامی است و تمام تلاش دشمن این است که نعمت بزرگ انقلاب را از مقابل دیدگان ملت محو کند.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی در ادامه با اشاره به طرح موضوع نفوذ توسط رهبر انقلاب طی هفته های گذشته افزود:

آنچه مقام معظم رهبری تحت عنوان نفوذ بیان می کنند ناظر به این معناست که دشمن فهمیده در تمام صحنه ها مقابل انقلاب شکست خورده لذا می خواهد با نفوذ ملت را از اصل مبارزه مصرف کند. معنای نفوذ منصرف کردن مردم از اصل مبارزه است و یکی از راه های آن پرهزینه نشان دادن ادامه و اصل مبارزه است.

جلیلی تصریح کرد: آن چیزی که موفقیت ها را حفظ می‌کند یا به آن لطمه می زند تحریف است؛ اینکه امام در دو سال پایان عمرشان دایم بر دوگانه اسلام ناب و آمریکایی تاکید می کردند به همین دلیل بود چون آنچه موفقیت ها را رقم زد اسلام ناب بود و آنچه می تواند لطمه بزند تحریف خط امام و انقلاب است.

وی افزود: بصیرت و آگاهی و تحلیل روشن و اصولی از مسائل است که مانع نفوذ و تحریف می شود.

جلیلی تصریح کرد: در همه عرصه ها باید نسبت به تعدی به مرزها حساس باشیم و فراموش نکنیم مراقبت از مرزها صرفا مراقبت از مرزهای جغرافیایی نیست بلکه یکی از اوامر رهبری مراقبت از مرزهای ارزشی و عقیدتی انقلاب است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه گفت: در هر عرصه ای باید در مقابل تعدی به مرزها حساس باشیم و نگذاریم کسانی با ایجاد تردید در باور و ایمان مردم نسبت به موفقیت های انقلاب اسلامی و اینکه موفقیت ها را هزینه نشان دهند، در عرصه های عقیدتی نفوذ کنند زیرا امروز برخی بوق های استکباری اصل وجود دشمن را هم مورد تردید قرار می دهند و می گویند اصلا دشمن و نفوذ وجود ندارد!

جلیلی در ادامه با تشریح مصادیق نفوذ گفت: امروز مسیر نفوذ این است که عده ای با پادویی امریکا و غرب مردم را از قطعنامه و تحریم و دشمنی با غرب و امریکا بترسانند.

وی شروط مهم و اساسی رهبری در توافق هسته ای را ضامن امنیت عزت پیشرفت و استقلال کشور دانست و گفت: برخلاف نامه رهبر انقلاب به رییس جمهور متاسفانه تاکنون در بیانیه رییس جمهور امریکا نه تنها اشاره ای به لغو تحریم ها نشده بلکه بسیاری از موارد برجام هم نادیده گرفته شده هست.

مسوول سابق مذاکرات هسته ای کشورمان افزود: مکانیسم ماشه در قطعنامه اخیر شورای امنیت اهرم تازه ای برای ترساندن ملت از تحریم و قطعنامه است و همین مصداق نفوذ است که از این پس عده ای به این بهانه در داخل ملت را بترسانند که هرگاه ملت و نظام موضعی علیه غرب گرفت، سایه ترس بر سر مردم حاکم کنند تا از ملت و مسئولان از اقدامات و مواضع انقلابی و اصولی منصرف شوند.

جلیلی تصریح کرد: راه تبیین نفوذ این است که دولت بداند ملت در دفاع از منافع و آرمان ها و حقوق خود نگران برگرداندن تحریم ها و قطعنامه های دشمنان نیست و تابع فشار و تهدید عمل نمی‌کند.

جلیلی در پایان خطاب به دشمنان گفت: مکانیسم ماشه برای هر دولتی که بخواهد علیه ملت ایران استفاده کند عملیاتی انتحاری برعلیه خود آن دولت است.

وی افزود: نامه تاریخی رهبری به رییس جمهور درباره اجرای مشروط برجام فصل الخطاب است برای هم افزایی نیروهای انقلاب در برابر دشمن یک نقطه عطف بود و دولت فراموش نکند که باید با اقتدار از منافع ملت دفاع کند و خود را محکم به پشتیبانی ملتی بداند که از بابت تحریم و قطعنامه دشمن نگرانی ندارد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود