منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۹ دی ۱۳۹۴ - ۱۹:۱۶
شناسه خبر: 261385
گروه :خبر
hormoz

رفتار عجیب عادل فردوسی پور، مجری و تهیه کننده برنامه نود در مصاحبه با محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه که بدون هماهنگی با مقامات ارشد رسانه ملی بود، تبعات فراوانی را برای این سازمان داشت. حاشیه سازی های گسترده در این خصوص، به گونه ای بود که با واکنش رسانه ملی همراه شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ در شرایطی که رفتار خارج از عرف و قاعده عادل فردوسی پور در گفتگو با وزیر امور خارجه، هزینه های هنگفتی را برای رسانه ملی داشت، تصمیماتی در شبکه ورزش گرفته شد که شگفتی بسیاری را در پی داشت.

رفتار عجیب عادل فردوسی پور، مجری و تهیه کننده برنامه نود در مصاحبه با محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه که بدون هماهنگی با مقامات ارشد رسانه ملی بود، تبعات فراوانی را برای این سازمان داشت. حاشیه سازی های گسترده در این خصوص، به گونه ای بود که با واکنش رسانه ملی همراه شد.

اگرچه این گفتگو از این برنامه پخش نشد؛ اما کسی نپرسید که عادل فردوسی پور که مخالف حضور سیاسیون در این برنامه بود، چرا چنین رفتاری داشت و این بر خلاف شعار سال های اخیرش بود. این اتفاق که برخی آن را عیان شدن نگاه سیاسی و رفتار تبعیض آمیز فردوسی پور درباره مسائل کشوری عنوان می کردند، به نوعی ضربه ای برای این برنامه نیز به شمار می رفت که در ماه های اخیر سیر نزولی را در پیش داشته است.

در چنین فضایی که انتظار می رفت مدیران ارشد رسانه ملی و شبکه سه سیما برخوردی متناسب با فردوسی پور داشته باشند؛ اما اتفاقاتی روی داد که تاسف برانگیز است. براساس تصمیم مدیران شبکه ورزش، برنامه “فوتبال 120” که به تهیه کنندگی عادل و با موضوعیت فوتبال خارجی پخش می شد، دوباره از سر گرفته خواهد شد. این اتفاق در حالی روی می دهد که این برنامه از ابتدای فصل جاری لیگ های خارجی، به دلیل کیفیت نامناسب و درخواست های خارج از منطق فردوسی پور، تعطیل شده بود. اما به یک باره تصمیم گرفته می شود که این برنامه با آن کیفیت انتقاد برانگیز، از اواسط فصل دوباره تولید شود که در نوع خود اتفاقی بی سابقه در صداوسیما به شمار می آید.

اما ماجرا هنگامی تاسف برانگیزتر به نظر می رسد که بدانیم، این رفتار مدیران کانال ورزش منجر به تعطیلی برنامه “آن سوی نیمکت” شده است. این برنامه که شب های پنجشنبه روی آنتن می رفت و توانسته بود مخاطبان قابل توجهی را نیز جلب کند، قربانی رفتار غیر مدیریتی رسانه ملی می شود چرا که قرار است برنامه فردوسی پور جایگزینش شود. اینکه چرا باید این جابجایی به یک باره و در اواسط فصل رقابت های اروپایی صورت گیرد، خود معمایی است که از یک سوء مدیریت حکایت دارد.

اینکه چرا باید یک برنامه تلویزیونی که ناکام بوده و از کیفیت پایینی نیز برخوردار است، جایگزین یک برنامه جاافتاده شود، پرسشی است که همچنان نامشخص است. همزمانی این اتفاق با ماجرای برنامه نود، یک عدم مدیریت و تسامح در قبال یک بی نظمی را به ذهن متبادر می کند.

البته، باید در نظر داشت که برنامه پرهزینه فردوسی پوردر جام جهانی که با شکست مواجه شد، نشان داد که وی در این حوزه توان چندانی ندارد و تجربه نود یک اتفاق در نوع خودش بود که قابل تکرار توسط وی نیست. حال اینکه چرا باید یک تجربه شکست خورده را در روزهایی که رفتار غلط فردوسی پور هزینه های قابل توجهی را به رسانه ملی بار کرده، تکرار کرد، پرسشی است که مدیران رسانه ملی باید پاسخ دهند!

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است