منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۰۱ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۷
شناسه خبر: 296269
گروه :خبر
jj

کارگردان برتر دیار گروس و دارنده جایزه جهانی بخش انیمیشن با تاکید بر اینکه هنرمندان با حضور در اردوهای جهادی میتوانند کمک بسزایی در پیشرفت مناطق محروم داشته باشند،گفت: حضور در اردوهای جهادی موجب ایجاد تعهد در بین افراد شرکت کننده می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از بسیج سازندگی ، سید یاسر هاشم زاده یکی از کارگردان و بازیگران به نام دیار گروس و استان کردستان است که سابقه دو دهه فعالیت هنری را در کارنامه خود ثبت کرده است.

 

کارگردان برتر استان کردستان با 22 سال سابقه هنرمندی یکی از افتخارات خود را حضور در اردوهای جهادی اعلام کرد،در آستانه سال نو مصاحبه ای با این هنرمند به نام دیار گروس انجام داده ایم که در زیر می خوانید.

 

 

لطفا خودتان را معرفی کنید؟                                                                                             

سید یاسر هاشم زاده هستم ،کارشناس هنرهای نمایشی،سرپرست و کارگردان گروه نمایش چرکنویس و مسئول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بیجار.

 

فعالیت هنری خود را از چه زمانی آغاز کرده اید و با چه کاری؟

 

از سال 1375 فعالیت هنری خود را با حضور در عرصه تئاتر آغاز نمودم ،در عرصه تئاتر 22 عنوان فعالیت داشته ام و در بخشهای استانی،منطقه ای ،ملی و بین المللی توتنسته ام جوایز مختلف نمایشی را کسب نمایم،در بخش انیمیشن نیز چند جایزه جهانی و کشوری را تا کنون کسب کرده ام.

حضور در تئاتر “برخورد اول” اولین فعالیت هنری بنده در سال 1375 است.

 

تعریف شما از اردوهای جهادی چیست؟

اردوهای جهادی در اصل یعنی جهاد فی سبیل اله در بخش های مختلف ،اردوهای جهادی یعنی جاری کردن ،یعنی هدایت کردن و هدایت شدن است.

اردوهای جهادی کلمه مقدسی است و این فعالیت ها نباید مختص یک زمان خاص باشد،بلکه باید پروسه ای جاری در کل ایام باشد.

مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بیجار ،گفت:اردوهای های جهادی علاوه بر بعدهای مختلف اجتماعی آن دارای بعد معنوی قوی است که موجب ایجاد تعهد در بین افراد شرکت کننده در این اردوها می شود و تعهد در این برهه از زمان واژه بسیار کلیدی است که موجب پیشرفت در کارها می گردد.

 

تاثیر حضور هنرمندان در اردوهای جهادی را چگونه ارزیابی می کنید؟

هنرمندان با حضور در اردوهای جهادی میتوانند کمک بسزایی در پیشرفت مناطق محروم داشته باشند،چرا که اساس هنر توجه است و به فرمایش رهبر معظم انقلاب ،تئاتر منبر است حتی بالاتر از منبر ،پس با این تفسیر می توان فهمید که هنرمندان با حضور در اردوهای جهادی موجب توجه و تمرکز می شوندو می توانند منبری فرهنگی تشکیل دهند و آن مناطق را توسعه و غنای فرهنگی  ببخشند.

 

اقای هاشم زاده تا کنون در اردوهای جهادی شرکت کرده اید؟

بله خوشبختانه بنده این سعادت را داشتم که در اردوهای جهادی به صورت داوطلبانه شرکت کنم که حضور در مناطق زلزله زده تبریز و اهدا کمک های فرهنگی و برگزاری برنامه های هنری در ورزقان تبریز برای کودکان بود.

 

کارگردان برتر استان کردستان بیان داشت:قاعدتا نیروهای جهادگر بسیجی و هنرمندان بسیجی نقش موثری در این امر مهم دارند ،چرا که خلوص نیت و تعهد صادقانه در راه عتلای مملکت اسلامی می تواند راه گشای خیلی از مشکلات باشد.

 

وی  در پایان تاکید کرد:جهاد نباید مقطعی و در زمان خاصی صورت بگیرد،اردوهای جهادی می بایست در تام روزهای سال و همیشگی و در تمامی بخشهای مختلف جامعه فعالیت داشته باشند.

 

لازم به ذکر است،سید یاسر هاشم زاده کسب دیپلم افتخار جشنواره بین المللی تاجیکستان برای نمایش گرگنامه،تندیس و لوح تقدیر بخش خلاقیت در جشنواره بین امللی کودکان برای کودکان برای  انیمیشن پولکهای که ستاره شدند،راهیابی انیمیشن پولکهای که ستاره شدند به جشنواره کودکان کره جنوبی(پوسان) در کارنامه هنری خود ثبت کرده است./منبع:کردتودی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان