منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۹:۳۴
شناسه خبر: 282101
گروه :خبر
IMG_046947

کاندید حوزه مرکز هرمزگان در انتخابات اظهار کرد:فساد اقتصادی موجود در جامعه ناشی از کم کاری نمایندگان است چنانچه اگر کار نظارت به درستی انجام شود استان ما با وجود منابع و ذخایر سرشار محروم نمی ماند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از هرمزپرس؛ مهدی ملاحی، کاندید حوزه مرکز هرمزگان در مجلس شورای اسلامی در نشست پاتوق فکری مطالبه گری انتخابات با اعضای شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان هرمزگان با بیان اینکه فرد دارای بینش سیاسی باید وارد مجلس شود،گفت: فعالیت در  کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، کمیسیون  آموزش و تحقیقات اولویت هایم است اما با توجه به  چالش های استان از جمله بیکاری و اشتغال جوانان کمیسیون امور اجتماعی را انتخاب خواهم کرد.

 

ملاحی با بیان اینکه بین رکود و کاهش بیکاری رابطه عکس وجود دارد؛ اظهار کرد: نمی توان موضوعات را به هم ارتباط داد بعنوان مثال هاشمی رفسنجانی با شعار سازندگی آمد اما به عدالت اقتصادی  توجه نداشت لذا خروجی از تورم ، کاهش شکاف طبقانی و توزیع نابرابر امکانات را بهمراه داشت اما نتوانست موفق شود.

 

وی افزود: در دولت بعد موفقیت هایی در زمینه اقتصادی ایجاد شد و باعث رشد اقتصادی در فضای بین المللی شد با این حال ضعف هایی هم داشت همین طور دولت بعدی عدالت اجتماعی را بهمراه داشت اما رشد اقتصادی منفی را در پی داشت.

 

این کاندید با بیان اینکه برای رشد اقتصادی و توزیع درآمد باید از تجارب سایرکشور ها استفاده کرد، تصریح کرد: باید همه جوانب را در نظر گرفت وبه فرهنگ جامعه توجه کرد تا الگوی سیاسی که باعث پیشرفت سایر کشور شده با ارزشهای اسلامی ایرانی هم خوانی داشته باشد همچنین علاوه بر انسانیت محوری بعد معنوی را هم در نظر گرفته شود.

 

وی با اشاره به فتنه 88  گفت: در قانون اساسی جایگاه مقام معظم رهبری و اصل ولایت فقیه مشخص است و مقام معظم رهبری در خط مشی سیاسی در نظر می گیرد و باید چارچوب را رعایت شودلذا فتنه 88 در راستای قانونمنداری نبوده است.

 

پس از برداشته شدن تحریمها امکان تولید فراهم می شود اما اگر بازار فروشی در بازارهای منطقه ای وجود نداشته باشد بهبود فضای کسب و کار  صورت نخواهد گرفت.

 

ملاحی با بیان اینکه اولویت کاری تحقق عدالت اجتماعی است و باید نظام اداری کارامدی داشته باشیم ، اظهار کرد:فساد اقتصادی موجود در جامعه ناشی از کم کاری نمایندگان است چنانچه  اگر کار نظارت به درستی انجام شود استان ما با وجود منابع و ذخایر سرشار محروم نمی ماند.

 

وی تصریح کرد: سه اصل اقتصاد مقاومتی، توسعه علم و روحیه مقاومتی به عنوان رمز موفقیت است که با روحیه انقلابی ، استکبار ستیزی، استقلال طلبی، آزادی خواهی، مردم سالاری و  مردم داری است و باید زمینه را برای گسترش عدالت فراهم کرد.

 

 

کاندید حوزه مرکز هرمزگان در انتخابات مجلس با بیان اینکه از نظر من خاتمی مردود است و بایدعذر خواهی کند، ادامه داد: شعار مرگ بر آمریکا ناشی از روحیه انقلابی گری است بعنوان یک مسلمان قبول دارم.

 

وی با اشاره به اینکه در دوران پسابرجام با برداشتن تحریمها، تبادل اطلاعات مالی صورت گیرد، افزود: توافق هسته ای می تواند در زمینه تولید تاثیر گذار باشد و شرایط را برای صادرات و ارتباط با سایرکشورها را فراهم کند.

 

ملاحی اولویت کاری دولت مردان را معیشت مردم دانست و خاطر نشان کرد: کشور ما باید در تمام حوزه ها از جمله اقتصاد، سلامت ، آموزش دیپلماسی  رشد داشته باشد و دغذغه تورم و مشکلات اقتصادی با تکیه بر خرد جمعی رفع شود.

 

 

انتهای پیام/م

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است