منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۵
شناسه خبر: 179948
گروه :خبر
DSC_9490

پارک مادر واقع در خیابان مادر ، جنب استخر فرهنگیان که مدتی از احداث آن نمی گذشت در راستای منافع سازمانی تخریب شد و محل آن تبدیل به کارگاه ساختمان سازی شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، استان هرمزگان ازمناطق خشک و کم آب کشور است و سالهاست خشکسالی گریبان این شهر و مردمانش را گرفته است.
با وجود بهره مندی از کیلومترها خط ساحلی و دریا اما به دلیل نبود تجهیزات آبشیرین کن استفاده از نعمت دریا ساحل نشینان خلیج را تشنه کام تر از پیش کرده که در شان پایتخت تجاری و حمل و نقل کشورنیست.
در چند سال گذشته به همت مدیران و با وجود خشکسالی های پی در پی بر تعداد پارکها و فضا های سبز شهر بندرعباس افزوده شده و شهر را شاداب تر از پیش کرده است.
اما در ماههای گذشته اتفاقی در شهر رخ داده که اهالی را متعجب و نگران کرد که چگونه یک شبه هزینه های بیت المال بر باد می رود و پارکی که قرار بود تفریح گاهی برای اهالی منطقه باشد تخریب و به کارگاه ساختمانی تبدیل می شود.
پارک مادر واقع در خیابان مادر ، جنب استخر فرهنگیان که مدتی از احداث آن نمی گذشت در راستای منافع شخصی و یا سازمانی تخریب شد و در محل آن اقدام به ساختمان سازی شده است.
محمد ذاکری، مدیر عامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری بندرعباس در گفتگو با هرمز اظهار کرد: تخریب پارک مادر با هماهنگی شهرداری منطقه 2 انجام شده و قرار است در محل آن ساختمان دولتی ساخته شود.

DSC_9491
این در حالی است که برای ساخت این پارک و نصب تجهیزات در آن میلیونها تومان بودجه بیت المال صرف شده بود که با تخریب و تغییر کاربری آن یک شبه بر باد رفته است.
طبق قانون اگر شخصی به علت هرگونه سهل انگاری در حین عملیات ساختمانی درختی خشک یا صدمه بزند براساس ماده 6 آیین نامه قانونی حفظ و گسترش فضای سبز به محاکم معرفی و نسبت به اخذ خسارت اقدام خواهد گردید.
حال در مورد تخریب یک پارک و از بردن تمامی فضای آن توسط خود شهرداری چه قانونی وجود دارد و با متخلفین این امر باید چگونه برخورد کرد.

اهالی بندرعباس از ادامه این روند و تخریب فضاهای سبز نگران هستند و اینکه وقتی  برای انجام کار از منزل خارج می شوند دیگر از پارک محله شان اثری نباشد و جای آن را برج های سر به فلک کشیده گرفته باشد.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است