منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۵ - ۲۱:۴۱
شناسه خبر: 327725
گروه :خبر
799003

رسانه ها که به عنوان حاملان صدای مردم محسوب می شوند و از جانب ملت به پیگیری مطالبات می پردازند، وظیفه اساسی دارند که پیرامون موضوع حقوق های نجومی حداقل به بازنشر خبر یا پیگیری و مطالبه رسانه ای آن بپردازند و آن بُعد مردمی بودنشان مشخص شود. این موضوع اما در برخی رسانه های مدعی، طور دیگری رخ داده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ این روزها اگر پای درد و دل ملت بنشینی به اتفاق همه از رکود، بیکاری، گرانی می گویند و از این وضعیت بسیار ناراضی هستند. انتظار از نتیجه برجام نیز به حد نهایی خود رسیده و مردم از داغ شدن آبی توسط آن، بسیار ناامیدند. در این فضای شکل گرفته در جامعه، ناگهان خبری همچون حقوق 234 میلیونی و پاداش 500 میلیونی فلان مدیر دولتی چنان انگشت ابهامی را بر دهان مخاطب فرو می برد که شاید هزاران نکته را به خود جلب کند وملتی که در فضای نامناسب معیشت، منتظر گشایشی هستند، ناگهان خبری از وضعیت رفاه آلود مدیران دولتی به گوش می رسد و این قصه را پرغصه تر می کند.

 

رسانه ها که به عنوان حاملان صدای مردم  محسوب می شوند و از جانب ملت به پیگیری مطالبات می پردازند، وظیفه اساسی دارند که پیرامون موضوع حقوق های نجومی حداقل به بازنشر خبر یا پیگیری و مطالبه رسانه ای آن بپردازند و آن بُعد مردمی بودنشان مشخص شود. این موضوع اما در برخی رسانه های مدعی، طور دیگری رخ داده است.

در بسیاری از روزنامه ها منتسب به دولت و جریان اصلاحات که خود را مردمی ترین رسانه ها معرفی می کنند، به جای پرداختن به موضوع مهم و اصلی حقوق های نجومی و چندصد میلیونی، به پررنگ کردن مرگ فلان خواننده لوس آنجلسی پرداخته اند و حلقه مفقوده مشترک همه آنها، رسیدگی به متن اصلی مطالبات مردمی است.

سوال اساسی این است که چرا برای طیفی از مطبوعات مرگ فلان خواننده لس آنجلسی ،یا بیمارستان رفتن همسر فلان سیاستمدار یا تجمع عده ای مقابل پاساژ کوروش و…مهم است و باید در صفحه اول درج شود اما حقوق های 234میلیونی و پاداش 500میلیون تومانی فلان مدیر دولتی یا دستور پیگیری ماجرا از سوی رئیس مجلس و معاون اول رئیس جمهور مهم نیست؟

چنین شبکه عنکبوتی از مطبوعات و سایتها ،بخشی از راه حل تبعیض و بی عدالتی هستند یا بخش اصلی صورت مسئله؟این رسانه ها هزینه های هنگفت انتشار را از کجا تامین می کنند؟بانک ها،مناطق آزاد،شرکت های نفتی…؟

به هر حال نباید به سادگی از کنار چنین اقدامات رسانه ای گذر کرد و آن را عادی جلوه داد. حذف مردم از رسانه و تبدیل شدن آن به تریبون سیاسی یک جناح و حزب، مشکل بزرگی است که دامن گیر بسیاری از رسانه ها جناح اصلاح طلب شده است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند