منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۱
شناسه خبر: 196050
گروه :خبر
13940305000499_PhotoA
 

حاشیه ی بررسی یک طرح هسته‌ای در مجلس

وقتی مخالفت دولت صدای لاریجانی را درآورد

رئیس مجلس در جریان بررسی طرح هسته‌ای در واکنش به اظهارات معاون پارلمانی رئیس‌جمهور که می‌گفت «دولت مخالف است»، گفت: یک ساعت است داریم حرف می‌زنیم تا مشکلات کشور را حل کنیم آقای انصاری آمده‌اند و می‌خواهند نکته‌شان را بگویند!!

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح امروز (سه‌شنبه) پارلمان جزئیات طرح الزام دولت به حفظ حقوق و دستاوردهای هسته‌ای را با 213 رأی موافق به تصویب رساندند.

پیش از آغاز نشست علنی پارلمان، وکلای ملت در نشست غیرعلنی که حدود یک ساعت به طول انجامید، توضیحات رئیس مجلس درباره این طرح را استماع کردند.

لاریجانی در جلسه غیرعلنی پارلمان گفته بود همانطور که آمریکایی‌ها (کنگره و رئیس‌جمهور) این کشور پیام واحدی را به ایران دادند، ما نیز در مجلس شورای اسلامی باید پیام واحدی را درباره موضوع هسته‌ای به بیرون منتقل کنیم تا نشان دهد که ما در بحث هسته‌ای دارای وحدت هستیم.

پس از آغاز جلسه علنی، طرح هسته‌ای مجلس به تصویب رسید اما پیش از رأی‌گیری برای طرح مذکور، هنگامی که تعدادی از نمایندگان مجلس در جایگاه هیأت رئیسه به همین منظور حضور داشتند، مجید انصاری معاون پارلمانی رئیس‌جمهور نیز اصرار داشت تا نکته‌ای را در این زمینه بیان کند.

در این هنگام علی لاریجانی رئیس مجلس ضمن واکنش به اقدام انصاری و با بیان اینکه «دولت مخالف است»، گفت: یک ساعت است داریم حرف می‌زنیم تا مشکلات کشور را حل کنیم آقای انصاری آمده‌اند و می‌خواهند نکته‌شان را بگویند!

علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز در حاشیه جلسه علنی خانه ملت درباره عتاب لاریجانی به معاون پارلمانی دولت هنگام رأی‌گیری درباره طرح الزام دولت به حفظ حقوق و دستاوردهای هسته‌ای، گفت: بعضی از همکاران در مجلس نظرات و پیشنهاداتی داشتند ولی چون قرار شد که ما نظر واحدی درباره این طرح داشته باشیم، آنها نیز پذیرفتند و جا داشت که نماینده دولت هم همراهی می‌کرد.

وی همچنین گفت: وقتی رئیس مجلس از مخالفان می‌خواهد که برای حفظ یکپارچگی با اکثریت همراه شوند، بهتر بود که آقای انصاری نیز در این زمینه همراهی می‌کرد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی