منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۶
شناسه خبر: 349751
گروه :خبر
1136

پایگاه اطلاع رسانی بشاگردنیوز شهرستان بشاگرد در گزارشی به قلم حسن پیروز با اشاره به مشکلات راه ارتباطی روستای بابک تا سردشت بشاگرد خواستارشتاب بخشی اجرای این طرح شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از بشاگرد نیوز ؛ آسفالت مسیر های روستایی یکی از دغدغه هایی است که مردم کم ادعا روستانشین همواره به آن اشاره می کنند و آن را بارها به مدیران مربوطه اطلاع رسانی کرده اند، اما اکثرا با قول هایی از سوی مدیران مواجه می شوند و در نهایت پروژه ها نیمه کاره رها می شود.

 

اهمیت به حاشیه نشین ها و همچنین توجه به روستائیان از جمله مهمترین اهداف یک دولت موفق می تواند باشد، همچنین این اهداف باید در نهایت به رضایت افراد آن منطقه با توجه به عملکرد دولت ها به دست آید.

 

در شهرستان بشاگرد چندین مسیر روستایی وجود دارد که با  وجود پیگیری های مردم و دهیاری ها با عدم توجه مسئولین مربوطه روبرو شده و یا اگر این چنین پروژه هایی در این شهرستان آغاز شود روند اجرایی آن به درستی انجام نمی شود.

 

مثال بارز آن را جاده روستای بابک بشاگرد تا سردشت است که 5 ماه است که از آغاز به کار این پروژه گذشته اما پس از مدتی کارها به دلایل نامعلومی مسکوت مانده تا این پروژه هم همانند چندین پروژه دیگر از اذهان عمومی محو گردد.

 

احمدی دهیار روستای بابک شهرستان بشاگرد است که با گلایه از مسئولین می گوید: پس از کش و قوس های طولانی برای تثبیت پروژه آسفالت روستای  بابک استارت کار به گونه ای تحسین برانگیز آغاز شد.

 

وی افزود: کار را به مدت ده روز به گونه ای آغاز کردند که همه ی اهالی گمان می بردند که این پروژه ظرف 20 تا 30 روز آینده به پایان خواهد رسید و بالاخره این روستا نیز از نعمت آسفالت بهره مند خواهد شد.

 

احمدی ابراز داشت: پس از مدت ده روز به دلیل نا معلومی تمامی کارگران و پیمانکاران به همراه وسایل خود ترک مکان کردند و تا کنون که 5 ماه از این موضوع گذشته به این مکان باز نگشته اند و جالب اینجاست پیمانکار آن هم اداره راه است.

 

این مسئول بیان داشت: جمله رئیس نیست تنها جمله ای که هر وقت برای حل این مشکل مراجعه کرده ایم از مسئولان می شنویم و متاسفانه هیچ خبری از احداث جاده جدید و قدیم نیست.

 

وی ادامه داد: در حال حاضر که جاده را خراب کرده اند به سختی رفت و آمد می کنیم  و آنطور که معلوم است ادامه پروژه برای کسی اهمیت چندانی ندارد.

 

حال با توجه با اظهارات اهالی این روستا می توان به موضوعات مختلفی پی برد: بودجه ای که از مرکز دریافت می شود کجا می رود؟ ؛ پیمان کار تمامی پول را دریافت کرده و در نهایت تصمیم به ترک پروژه گرفته است؛ همین اندازه برای روستا نشینان بس است؛ مسئولین مربوطه جاده خاکی را آسفالت می بینند.

 

متاسفانه این اولین پروژه در سطح شهرستان محروم بشاگرد نیست که نیمه کاره رها می شود و با توجه به اهمیت آسفالت جاده  روستای درنگ مدو در بخش گافر و پارامون شهرستان بشاگرد هیچ جاده‌ای اعم از ورودی به مرکز بخش تا فرعی روستاها حتی یک سانتی متر زیرسازی و آسفالت نشده است و باید مسئولین مربوطه تلاش بیشتری در این زمینه داشته باشند تا مردمی که در حاشیه مرزها زندگی می کنن از نعمت هایی که حق آنان است بهره مند شوند.

 

بابا خانی معاون فرماندار بشاگرد در گفتگو با خبرنگار بشاگرد نیوز در خصوص اسفالت روستای بابک بشاگرد؛ افزود: اعتبار این جاده در کمیته برنامه ریزی شهرستان مصوب شده اما هنور این اعتبار اختصاص پیدا نکرده است.

 

وی با بیان اینکه 135 کیلومتر از راه های شهرستان  اعم از روستاها و بخش های بشاگرد تا پایان سال آسفالت می شوند ؛ اظهار کرد: 20 میلیارد تومان اعتبار به جاده های شهرستان و روستاهای آن اختصاص داده شده که تاپایان سال هیچ پروژه نیمه تمامی را در جاده های بشاگرد نخواهیم داشت.

 

معاون فرماندار بشاگرد گفت: از سردشت بشاگرد تا بخش گافر پارامون که 40 کیلومتر آن آسفالت نشده است که تا پایان سال این جاده نیز  به بهره برداری می رسد.

 

باباخانی به اعتبارات امسال تخصیص داده شده به شهرستان بشاگرد اشاره کرد و بیان داشت: 43 میلیارد و 600 میلیون تومان اعتبار به شهرستان بشاگرد در حوزهای آب ؛ جاده ؛ آموزش و…  اختصاص داده شده که این اعتبار نسبت به سال گذشته 51 درصد افزایش داشته است.

 

انتهای پیام/ز

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور