منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۶
شناسه خبر: 326991
گروه :خبر
اسلامی

در آینده ای نه چندان دور پس از اکران فیلم ها، کانون های موسیقی رونق بیشتری پیدا می کنند و محیط دانشگاهی تبدیل به محیطی کاملا متفاوت با محیط آکادمیک می شود و دانشگاه را از رسالت اصلی آن دور می سازد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از هرمزپرس؛ حمید میرزاده رییس دانشگاه آزاد اسلامی در مراسم انعقاد تفاهمنامه میان دانشگاه آزاد اسلامی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص استفاده از ظرفیت های سالن اجتماعات برای اکران فیلم ها در محیط دانشگاهی گفت: “حضور جنتی در راس وزارت فرهنگ موجب نشاط اصحاب رسانه، فرهنگ، سینما و هنر شده و این موضوع ناشی از روحیه ایشان و سیاست های دولت تدبیر و امید است.”

از زمان قرار گیری جنتی در راس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تا کنون فضای نشاط آوری را برای اصحاب رسانه، فرهنگ، سینما و هنر فراهم کرده اند حال پس از فراهم کردن چنین فضایی در میان اصحاب رسانه، حال وقت ایجاد فضای نشاط آوری در محیط های دانشگاهی شده اند.

در حال حاضر کنسرت در محیط دانشگاهی برگزار می شود و از آن مهمتر کانون  موسیقی در دانشگاهها ایجاد می شود که برخلاف آیین نامه اجرای کنسرت در دانشگاههاست.

ماده چهار آیین‌نامه اجرای کنسرت و برنامه‌های مستقل موسیقی را دور از اولویت‌های دانشگاه دانسته و به صور کلی ممنوع کرده است. این آیین‌نامه همچنین آموزش موسیقی را در دانشگاه ممنوع کرده و فقط برای دانشجویانی مجاز دانسته که موسیقی جزء سرفصل‌های آموزشی مصوب آنهاست.
حال کافی است قدری اندیشه کنیم که آیا فقط اکران فیلم ها در دانشگاهها انجام می شود یا اینکه در آینده ای نه چندان دور پس از اکران فیلم ها، کانون های موسیقی رونق بیشتری پیدا می کنند و محیط دانشگاهی تبدیل به محیطی کاملا متفاوت با محیط آکادمیک می شود و دانشگاهها را از رسالت اصلی آن که همانا تولید و توسعه علم، هنر و رشد فضایل اخلاقی و تربیتی است را دور می سازد.

نکته جالب در صحبتهای دکتر میرزاده این است که علاوه بر دانشجویان و اعضای هیات علمی، عموم مردم نیز می توانند از فیلم های اکران شده استفاده کنند که در حقیقت با این کار قصد دارند دانشگاهها را به سالن های کوچک سینما تبدیل کنند و در پس این کار اهداف دیگری از جمله منافع اقتصادی پنهان شده است..

توسعه فرهنگی در تمامی جوامع بستری برای توسعه اقتصادی و اجتماعی به شمار می رود اما توسعه فرهنگی با اکران فیلم در دانشگاه با چه قیمتی؟!!!

بیانیه دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان هرمزگان در واکنش به انعقاد تفاهم نامه میان دانشگاه آزاد اسلامی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به شرح ذیل می باشد:

با امضاء این تفاهم نامه و مدیریت نادرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برای مجوز دادن به فیلم ها قطعا در آینده شاهد پخش فیلم های با محتوای ضد اسلامی و ضد اصول نظام اسلامی از جمله فیلم رستاخیز و فیلم قصه ها به کارگردانی رخشان بنی اعتماد، فیلم ابد و یک روز و ۵۰ کیلو آلبالو خواهیم بود.

شاید با امضاء این تفاهم نامه پس از پخش و اکران این فیلم ها به مرور زمان منجر به پخش مستند ها، تئاتر ها و شاید درنهایت کنسرت ها و امثالهم شود. صادر کردن این نوع تفاهم نامه ها مصداق اتم بازی کردن در سناریوی دشمن می باشد لذا صرف مجوز اداره ارشاد برای اکران فیلم ها کافی نیست.
قطعاً دانشگاه آزاد با امضاء این تفاهم نامه وارد فضای اقتصادی و فرهنگی جدیدی خواهد شد و با بهانه تراشی های متفاوت مبنی بر اینکه این موضوع باید با ساز و کار مالی و تبلیغاتی بهتری مواجه شود دست به واگذاری به بخش خصوصی خواهد زد و پس از آن حتماً شاهد تبلیغات موازی در شهر، جذب عموم به داخل دانشگاه و به طبع خارج شدن دانشگاه از یک فضای کاملاً علمی به فضایی سینمایی و تبلیغاتی عمومی خواهیم بود.
ما خواستاریم که امور و برنامه های رسانه ای از قبیل اکران در سالن های اجتماعات و غیره که در دانشگاه آزاد اسلامی انجام می شود، قبل از تصمیم به اکران رسماً در موضوعات شورای فرهنگی قرار گرفته و بررسی شود و پس از آن مجوز اکران صادر شود.

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است