منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۴ - ۹:۱۶
شناسه خبر: 289240
گروه :خبر
IMG_0785

معضل اجتماعی تکدی‌گری و گدایی در پارسیان روز به روز درحال افزایش است به یک عادت تبدیل شده است،معضلی که با ظهور و بروز آن به تدریج به روابط انسانی و اجتماعی آسیب وارد می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پارسیان خبر؛هر کدام از ما روزانه در گذر از خیابان،به متکدیان زیادی بر می خوریم که با بهانه های گوناگون، نگاه ترحم آمیز دیگران را متوجه خود کرده و از آنان درخواست کمک می کنند.
این پدیده شوم که در تمام سطح شهر از هرطرف که می گذریم بخصوص چند خیابان شلوغ دیده می شود، مسأله ای است که به چاره اندیشی درست و مناسب مسئولین نیاز دارد.

 

کارشناسان اجتماعی معتقدند استفاده از کودکان و زنان جوان در تکدی گری زنگ خطر و بحرانی برای جامعه محسوب می‌شود که عواقب بسیار خطرناک و جبران ناپذیری در پی دارد و آمار جرم و جنایات و بزهکاری را در جامعه افزایش می دهد.

 

بیکاری وفقر،ورود ومهاجرت افراد داخلی وخارجی به شهرستان ،راحتی این کار و عدم سخت گیری مسئولین شهرستان و دهها دلیل دیگر،از جمله دلایلی است که متکدیدان به تکدی گری روی می آورند وحاضر می شوند بدون رنج ومشقت در خیابان های شهر،پمپ بنزین و… بایستند وبه روش های مختلف از مردم پول دریافت کنند.

 

با توجه به اینکه روزهای پایانی سال را پشت سرمی گذاریم و به ایام با طراوت نوروز نزدیک می شویم و هر ساله در این فصل از سال شهرستان پارسیان مسافران زیادی را برای تفریح و بازدید از ساحل زیبا در خود جای می دهد با وجود این تکدی گرهاچهره زشتی از شهر و مردم پارسیان در ذهن مسافران بر جای خواهد ماند و باعث از بین رفتن آرامش و امنیت روانی مردم و دفع گردشگران می شود.

 

انتهای پیام/ی

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی