منتشر شده در تاریخ: شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۵ - ۷:۴۷
شناسه خبر: 347228
گروه :خبر
tm.aspx

اخیرا تعدادی از افراد با جایگاه خبرنگاری و سو استفاده از عرصه ی رسانه ای رهرو دشمنان انقلاب شده اند و با ترور شخصیتی قصد دارند مردم را از انقلاب و مسولان ارزشی دلسرد کنند تا مردم به واسطه جنگ روانی ها از انقلاب فاصله بگیرند .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از قشم آزاد ،در کنار تسهیلات لذت بخش فناوری اطلاعات که تمام جنبه های مختلف زندگی بشر را تحت تأثیر قرار داده از طرف دیگر همه این دستاوردهای ارزشمند با عدم رعایت اصول صحیح اخلاقی و استفاده های غیر مجاز و خطرناک ، بسیار حساس و مخاطره آمیز شده است به طوری که نگرانی های فراوانی در مورد تأثیر سوء آن بر رشد فرهنگ و سلامت جامعه به وجود آورده است. از این رو مباحث اخلاقی در این عرصه در سطح بین المللی به صورت جدّی مورد توجه قرار گرفته است .

امام على علیه السلام :

المُنافِقُ إذا نَظَرَ لَها ، و إذا سَکَتَ سَها ، و إذا تَکَلَّمَ لَغا ، و إذا استَغنى طَغا ، و إذا أصابَتهُ شِدَّهٌ ضَغا ، فهُو قَریبُ السُّخطِ بَعیدُ الرِّضا ، یُسخِطُهُ علَى اللّه ِ الیَسیرُ ، و لا یُرضیهِ الکثیرُ ، یَنوی کثیرا مِن الشَّرِّ و یَعمَلُ بطائفَهٍ مِنهُ ، و یَتَلَهَّفُ على ما فاتَهُ مِن الشَّرِّ کیفَ لَم یَعمَلْ بهِ !

منافق هرگاه نگاه مى کند براى سرگرمى است، هرگاه سکوت مى کند همراه غفلت است، وقتى سخن مى گوید بیهوده گویى مى کند، هرگاه بى نیاز شود طغیان مى کند، وقتى گرفتارى به او رسد داد و فریاد راه مى اندازد، زود ناراحت مى شود و دیر خشنود مى گردد، از اندکِ خدا ناخشنود مى شود و بسیارش هم او را خشنود نمى سازد، شرّ بسیار در سر مى پروراند و مقدارى از آنها را به کار مى بندد و افسوس مى خورد که چرا فلان کار بد را انجام نداده است .

در شرایطی که مردم همیشه در صحنه شهرستان قشم ، با امید و آرامش در کنار یکدیگر مشغول فعالیت بوده ومسولان دلسوز با برنامه ریزی در حال تلاش برای ارائه خدمات   شایسته به شهروندان هستند برخی ها با انتشار مطالب غیر مستند و زیرپاگذاشتن اخلاق آن هم به صورت پنهانی با هدف ضربه زدن و تشویش اذهان عمومی همانند هجمه هایی که ازسوی گروه هایی مانند منافقین علیه مسولین نظام انجام می شود درصدد از بین بردن اتحاد و همدلی بین مردم و مسولان هستند .

اما برخی ها که هویت آنها شناسایی شده است و به زودی برای مردم معرفی می شوند با قدرت رسانه ای که دارند اقدام به تخریب مسولانی شهرستان قشم می کنند .

یکی از اصول مهم حرفه خبرنگاری، انتشار اخبار مستدل و فراهم آوردن امکان پاسخگویی افراد ، نهاد ها ، و تشکل ها به مطالبی است که در نقد یا علیه آنان منتشر می شود و از آن جا که این امکان درکانال های بدون شناسه وجود ندارد ،نمی توان فعالیت هایی از این دست را در زمره حرفه خبرنگاری قرار داد ، خبرنگاران واقعی قشم خود را ملزم به فعالیت در چارچوب اصول اطلاع رسانی قانونمند ومبتنی بر اخلاق حرفه ای می دانند ، توسل به روش های زیر زمینی و شبنامه ای را خلاف رسالت و شئون حرفه ای می دانند .

از آنجا که فرهنگ صحیح استفاده از فضای مجازی در ایران نهادینه نشده و این موضوع در سال های اخیر به خوبی ثابت شده است همچنین حضور بی حد و حصرشبکه های فضای مجازی ، وسیله ای برای سو استفاده افراد سودجو شده است تا برخی از دشمنان انقلاب برای ضربه زدن به مسولان ارزشی شهرستان قشم از این ابزار و فرصت استفاده نمایند .

امروز مقابله با جمهوری اسلامی ایران از سوی دشمنان با جنگ مسلحانه نیست ، بلکه در فضای مجازی و ماهواره‌ها است و این دشمنان قسم خورده با این ابزار و گمراه کردن برخی ها در داخل سعی بر تضعیف نظام و نیروهای ارزشی نظام را دارند .

حملات برخی که همسو با دشمنان شده اند و هدف ضربه زدن به انقلاب در فضای مجازی را دارند تفسیری جز ضد انقلابی نمی توان به آنها داد چرا که به ارزش های انقلاب حمله می کنند و پا جای پای غربی ها می گذارند .

این روزها در مقابل خود یک جبهه فرهنگی و گسترده‌ای را مشاهده می‌کنیم که این جبهه یک سمتش از سوی آمریکا و یک سوی دیگر آن جریان‌های غرب ‌زده، غرب ‌باور و فریب‌خورده هستند که همه آنها یک مقصد را دنبال می‌کنند و آن مقابله با ارزش های نظام جمهوری اسلامی ایران است .

نشر تصاویر و مطالب خلاف اخلاق و مستهجن و غیر واقعی در شبکه‌های موبایلی و اینترنتی، نشر اکاذیب و مطالب خلاف واقع به قصد تشویش اذهان، آموزش تخریب،  خیانت، نفوذ در حساب‌های مالی دیگران و دزدی اموال و سرقت بانک‌ها و غیره… مواردی هستند که قطعا نمی ‌تواند از یک انسان با اخلاق سر بزند ،اما برخی افراد درشهرستان قشم که هویت آنها به زودی برای مردم معرفی می شود در چندروز اخیر اقدام به تخریب ناحق مسولان کرده اند و با نشر اکاذیب تیشه بر ریشه انقلاب می زنند .

این افراد که به ضم خودشان فکر می کنند هویت آنان مجهول می ماند با ایجاد کانال های غیرحرفه ای با هدف دل سرد کردن مردم از نظام اقدام به تخریب مسولان ارزشی شهرستان قشم می کنند .

جامعه ‌پذیری و تربیت دینی از عواملی است که هر کاربر را در مقابل تهدیدات احتمالی سایبری هوشیار می کند و هم دستورالعملی برای برون‌رفت از خطر احتمالی به دست می‌دهد. آموزش چگونگی استفاده از تکنولوژی سایبرمحور و جهت‌گیری مناسب در تعاملات کاربران در این محیط ، از جمله تدابیر پیشگیرانه اجتماعی است که پیوسته بر آن تأکید می ‌شود .

گفتنی است ” به زودی این فرد و افراد مرتبطی که ایشان را در این هدف شوم همراهی و یاری می کنند توسط مقامات امنیتی وقضایی دستگیر و برخورد قاطع وقانونی صورت می گیرد و این فرد و سایر مرتبطین نامبرده به سزای اعمالشان خواهند رسید و دیگرجایگاه و وجه اجتماعی در بین آحاد مردم و مسولین نخواهند  داشت .

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند