منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۴ - ۸:۵۶
شناسه خبر: 247798
گروه :خبر
IMG17304753

مردم هرمز که امید داشتند با منطقه آزاد شدن جزیره با استفاده از جایگاه گردشگری ، چشم اندازهای طبیعی و فعال سازی ظرفیت های محور اقتصادی و زیربنایی چهره محرومیت از رخ این جزیره برداشته شود این روزها با مشکلات منطقه آزاری روبرو شده اند .

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از قشم آزاد ، مردم جزیره هرمز بعد سال ها مشقت ، بیکاری و کمبود ها امکان منطقه آزاد شدن این جزیره میسر شد تا جرقه امیدی در زندگی مردم این جزیره باشد ومردم جزیره هرمز هم نیز از مزایای قانون منطقه آزاد تجاری بهره‌ مند شوند اما به نظر می رسد منطقه آزاد شدن هرمز در بدو ورود امید آنها را با فشارهای متعدد نا امید کرده است .

 

 

این در حالی است که محمد زرنگاری ، رئیس سابق شورای اسلامی شهر هرمز الحاق این جزیره به منطقه آزاد را از مهمترین و اساسی ترین خواسته های مردم جزیره هرمز عنوان کرده بود و می گوید : توسعه اقتصادی و ایجاد فرصت های اشتغال پایدار برای جوانان از پیامد های الحاق به منطقه آزاد است .

 

 

یکی از خواسته های مهم و اساسی مردم جزیره هرمز در سفر رئیس مجلس به این جزیره الحاق هرمز به منطقه آزاد بود که این الحاق هنوز قطعی و رسمی نشده پای مردم جزیره را به دادگاه باز کرد .

 

 

منطقه آزاد در جزیره هرمز در بدو ورود به دنبال زمین خواری میگردد و کسانی که از نهادها زمین برای ساخت و ساز مکان های گردشگری و کشاورزی دریافت کرده اند به عنوان زمین خوار آنها را پای میز محاکمه می کشاند .

 

 

منطقه آزاد حق ندارد برای زمین و خانه های مردم هرمز خط و نشان بکشد

 

 

حجت الاسلام محمد کاظم مناقبیان ، امام جمعه جزیره هرمز در این خصوص با تاکید براینکه منطقه آزادی که آزارش زودتر از خودش به مردم می رسد قبول نداریم ، عنوان کرد : هنوز منطقه آزاد در این جزیره نیامده است آمده اند نامه نگاری های کردند که کسی در جزیره هرمزحق واگذاری زمین ندارد .

 

 

وی افزود : مردم این جزیره به انتظار منطقه آزاد شدن هستند تا یک لقمه نان بخورد نه به جرم زمین خوار ماخذه و دادگاهی شود .

 

 

امام جمعه هرمز به برخی رفتارهای ناصحیح مدیران اشاره کرد و گفت : برخی از مسئولان فریاد می زنند که ما در جزیره هرمز با زمین خواری مبارزه کردیم ، اگر می خواهید با زمین خواری مبارزه کنند بروند زمینهایی که در قشم خورده شده است پس بگیرند نه در این جزیره که جوانانش با مشکلات عدیده ای همچون مسکن مواجه هستند.

 

وی در پایان تاکید کرد : اگر منطقه آزاد بخواهد مشکلی برای مردم باشد و مردم را گرفتار کند در مقابل آن موضع خواهیم گرفت .

 

جزیره هرمز در شمال شرق قشم با حدود هفت هزار نفر جمعیت تنها شهر فاقد روستای کشور است و با داشتن 72 رنگ خاک به شهر رنگین کمان معروف است .

 

 

 

 

 single
اخبار مرتبط :
لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است