منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۳ تیر ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۲
شناسه خبر: 196174
گروه :خبر
IMG-20150609-WA0007

باغدار روستای بلبلی میناب با بیان اینکه وعده های مسئولین هیچ مشکلی از باغداران را برطرف نکرده است گفت : حفر چاه های غیرقانونی آن هم با توجه به اطلاع مسئولین خصوصا اداره آبیاری مشکلات باغداران را دوچندان کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع  رسانی  هرمز  احمد ذاکری زاده یکی از باغداران اصیل مینابی که  امروزه  باغ  او تقریبا  خشک  شده  است در  گفتگو با  خبرنگار میناب جنوب می گوید : عدم همکاری جهاد کشاورزی و اداره آبیاری شهرستان یکی  از  علت  های خشک شدن نخلستانهای  میناب  است .

 

وی می گوید : مراجعه های  مکرر اینجانب به مسئولین  و بیان  مشکلات  و راه  حل های  مقابله  با  خشکسالی نه تنها مشکلی از مشکلاتم  را برطرف نکرد بلکه با وعده های بسیار  و چشم  انتظاری بر مشکلاتم اضافه کرد.

 

این  باغدار  که سالهای جوانی  عمرش  را  با  باغداری  گذرانده و  تنها راه  امرار  معاشش  از  این  راه  است   می  گوید :  خشک شدن باغات و خشک سالی و نبود آب تنها به بی کفایتی مدیران شهرستان مربوط  نمی  شود  بلکه ، حفر چاه های غیرقانونی آن هم با توجه به اطلاع مسئولین خصوصا اداره آبیاری مشکلات باغداران را دوچندان کرده است و باعث بوجود آمدن این بحران بزرگ در خشک شدن باغات کشاورزان شده است.

 

وی می  گوید : با توجه به اینکه درخت کرت مساحت 3 هکتار از باغ بنده را فرا گرفته بود با تشکیل پرونده ای در جهاد کشاورزی جهت قطع این درختان اقدام کردم اما هیچ همکاری از سوی این نهاد انجام نشد و از پول شخصی خود اقدام به قطع درختان کرت نموده ام.

 

پیرمرد 89 ساله روستای بلبلی که به جهت کهولت سن حتی چشم هایش آب سیاه فرا گرفته است و قادر به دیدن نیست اما همچنان به شغل باغداری افتخار می کند.

 

ذاکری زاده در حال حاضر با حقوق 60 سالگی خود از کمیته امداد امام خمینی(ره) امرار معاش می کند و دیگر امیدی برای فروش محصولات باغی خود ندارد.

 

انتهای پیام/س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی