منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۸
شناسه خبر: 203279
گروه :خبر

فیلیپ هاموند وزیر خارجه انگلیس بعد از ظهر روز چهارشنبه در نشست ویژه مجلس عوام، با تاریخی خواندن توافق هسته ای ایران و گروه پنج به علاوه یک،گفت:لندن به بازگشایی سفارت خود در تهران پس از حل مسائل باقی مانده متعهد است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، فیلیپ هاموند در سخنانی در نشست  ویژه مجلس عوام با اشاره به ابعاد توافق هسته ای صورت گرفته میان ایران و گروه پنج به علاوه یک، مذاکرات صورت گرفته میان طرفین را بسیار سخت توصیف کرد و گفت:نتیجه مذاکرات، توافق تاریخی است که یک پیروزی برای دیپلماسی بشمار می آید.

وزیر خارجه انگلیس تصریح کرد: توافقنامه وین به جهان این اطمینان را می دهد که راه های دستیابی تهران به سلاح هسته ای بسته شده است.
فیلیپ هاموند در به پاسخ به سوالات متعدد نمایندگان مجلس عوام در ارتباط با ایران و توافق هسته ای صورت گرفته،گفت: توافق هسته ای ایران پیامدهای مثبت زیادی خواهد داشت.
وعده بازگشایی سفارت در تهران
وی گفت:امیدوار است اسرائیل در مورد توافق هسته ای ایران خردمندانه تر و واقع بینانه تر عمل کند،همچنین در ارتباط با مسائل حقوق بشری در ایران نسبت به ماهیت نظام ایران واقع بین باقی می مانیم.
همچنین وزیر خارجه انگلیس در پاسخ به سوال یکی از نمایندگان گفت: لندن و تهران خواسته و منافع مشترکی برای شکست داعش و مسائل مربوط به سوریه و یمن دارند.
وزیر خارجه انگلیس همچنین با بیان اینکه لندن و تهران برای بازگشایی سفارتخانه ها در دو کشور تا زمان حل مسایل فی مابین، پایبند هستند، اظهار امیدواری کرد دو کشور تا پایان سال میلادی، سفارت خانه های خود را بازگشایی کنند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان