منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۱
شناسه خبر: 337362
گروه :خبر
8010

شیخ ابراهیم اسماعیلی امام جمعه موقت اهل سنت شهر بندر سیریک گفت : سالیان زیادی است که مردم سیریک بامشکلات متعددی دست و پنجه نرم می کنند اما خبری از حل و رفع این معضل و مشکل مردم نیست .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ شیخ  ابراهیم اسماعیلی امام جمعه موقت شهر بندر سیریک در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار آذینی اظهار کرد: راه اندازی و بهره برداری از آب شیرینکن شهرستان یکی از مهمترین دغدغه های مردم شهرستان است که متاسفانه سال هاست به دلایل و بهانه های مختلف هنوز راه اندازی نشده است و قرار هم نیست به این زودی ها راه اندازی شود.

 

وی افزود : خیلی از روستاهای این شهرستان به چند ماه آب شرب کافی برای مصرف ندارند و زندگی برایشان به شدت سخت و طاقت فرسا شده و بسیاری از مسئولین استانی هنوز تصور چنین شرایطی را مشاهده نکردند که واقعیت های زندگی عینی مردم سیریک را درک و لمس داشته باشند.

 

شیخ اسماعیلی ابراز کرد: با ادامه وضعیت فعلی آب شرب برای مردم و عدم خدمات رسانی به وسیله تانکر های سیار مردم خیلی از روستاها اقدام به حفره چاه برای تامین آب شرب کردند که متاسفانه بعلت خشکسالی ها و شوری آب امکان استفاده برای آنها میسر نشده و تضمین سلامت و ادامه حیات برای آنها به خطر انداخته است.

 

امام جمعه موقت اهل سنت شهر بندر سیریک یادآور شد: وقتی یک طرح از اولویت برای همه مردم شهرستان برخوردار است و جنبه عام المنفعه دارد و همه مدیران استانی و شهرستانی بر اهمیت آن آگاه  هستند چه توجیح برای عدم راه اندازی این پروژه مهم در شهرستان وجود دارد که قرار نیست همچنان به بهره برداری برسد.

 

وی خاطرنشان کرد: آب شیریکن سیریک سالهاست که درحال ساخت است وتاکنون مدیران متعددی در سطح استان و شهرستان عوض شده اند اما حکایت وعده های پوشالی  مدیران آبفاضلاب شهری استان همچنان در مهمترین طرح و پروژه شهرستان  ادامه دارد.

 

شیخ اسماعیلی اضافه کرد: با توجه به شرایط جغرافیایی و آب و هوای شهرستان و کمبود بارش ها در ساله های گذشته مسئولین برای رفع مشکل و معضل کمبود آب شرب مردم در سال 1386 با گلنگ زنی و تخصیص اعتبار  برای راه اندازی آب شیرینکن آغاز شد اما سرانجامی برای پایان و بهره برداری آن برای تامین و رفع مشکلات  کمبود آب شرب مردم در آن منظور و لحاظ نشده است.

 

امام جمعه موقت سیریک اذعان کرد: پروژه ای که با مشارکت بخش خصوصی و اعتبار 9 میلیارد تومانی شروع شده ولی راهی برای پایان یافتن همچنان در بی تدبیری و بی خیالی مسئولین استانی پیدا نکرده و علی رغم همه فشارهای مردمی و مسئولین سیریکی اعم از محلی و دولتی  برای به سرانجام رسیدن این پروژه راه به جایی نبرده و  همچنان بر مشکلات بی آبی مردم روز به روز بیشر و بیشتر می شود اما خبری از تامین آب شرب و نویدی برای راه اندازی آب شیرینکن شهر بندر سیریک نیست.

 

این مسئول خاطرنشان کرد:در صورت راه اندازی آب شیرینکن  شهر بندر سیریک در فاز اول با ظرفیت  1500 متر مکعب آب شرب روزانه برای حدود 12 هزار نفر از مردم شهرهای بندر سیریک و گروگ و تعدادی از روستاها را تامین می کند و کمک بزرگی برای خط انتقال آب چاههای راونگ میناب به روستاهای شهرستان سیریک می کند و مشکل بی آبی فعلی خیلی از  روستاهای شهرستان را رفع می کند.

 

در حال حاضر آب شرب سه شهر بندر سیریک ، بندر کوهستک و شهر گروگ و 75 روستای شهرستان از چاههای راونگ شهرستان میناب تامین می شوندکه دیگر به علت افزایش جمعیت و توسعه روستاها و شهرها و تاسیسات، گارگاهها، کارخانجات و فرسودگی لوله هایی که از عمره 25 ساله آنها می گذرد جوابگوی آب مصرفی شهرستان را ندارد و  همچنان یکی از اساسی ترین مشکل شهرستان سیریک کمبود آب شرب است.

 

شهرستان سیریک با جمعیت 43 هزار نفری در 175 کیلومتری شرق مرکز استان قرار دارد .

 

انتهای پیام/ی

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است