منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۵
شناسه خبر: 339886
گروه :خبر
????? ???? ????????? ????

فعال فرهنگی هرمزگان اظهار کرد: بدون شک بر اساس تعالیم قرآن وظیفه هدایت و رهبری انسان برعهده فرستادگان الهی است و اینان منصوب شدگان خداوند متعال می باشند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از پایگاه تحلیلی خبری رفتارنیوز، عبدالله علی نسب فعال فرهنگی هرمزگان گفت: با توجه به اینکه عده ای درصدد هستند ریشه درخت تناور و پر ثمر ولایت فقیه را خشک کنند لذا بدون شک براساس تعالیم قرآن وظیفه هدایت و رهبری انسان برعهده فرستادگان الهی است که در واقع منصوب خداوند متعال هستند.

 

وی افزود: خداوند وظیفه هدایت و رهبری بشر را خود برعهده گرفته است و برای این مهم انبیاء را یکی پس از دیگری فرستاد که خاتم آنان نبی مکرم اسلام است.
فعال فرهنگی هرمزگان تاکید کرد : آیا کسانی که وظیفه رهبری و هدایت مردم را به عهده دارند توسط مردم انتخاب می شوند یا اینکه خداوند متعال رهبر را تعیین می نماید؟ نبی مکرم اسلام بعد از خود برای تداوم همین اصل جانشینانی را برای خود از طرف خداوند متعال به مردم معرفی نمود .
علی نسب اظهار کرد: حال که ما در عصر غیبت امام دوازدهم آخرین ذخیره الهی هستیم سوال این است که در عصر غیبت وظیفه هدایت، رهبری و امامت مردم برعهده چه کسی است؟ آیا این امر تعطیل شده است و یا اینکه باید احکام اسلامی در جامعه مسلمانان اجراء شود؟
فعال فرهرهنگی هرمزگان یاد آور شد: جنبه اجتماعی بسیاری از احکام اسلامی بر جنبه فردی آن غالب است که نیاز به مجری دارد و لازمه آن تشکیل حکومت دینی است، حاکم در این حکومت چه کسی است؟ چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ این سوالی است که هرکس ممکن است از خود بپرسد، برای روشن شدن این مسئله در مراجعه به متون دینی این امر واضح و روشن می گردد.

 

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود