منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۵ - ۹:۵۶
شناسه خبر: 357166
گروه :خبر
photo_2016-10-01_10-09-01

فیلمساز هرمزگانی با اشاره به اینکه وضعیت فرهنگی هنری استان به شدت بهم ریخته است ؛ اظهار کرد: برای کارهای هنری همیشه تهیه کننده بودم و هیچ وقت از هیچ ارگانی پولی دریافت نکردم و حمایت مسئولین تا این لحظه از آثار هنری بنده زیر صفر بوده است .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛مصطفی روشی فیلمساز مینابی در گفتگو با خبرنگار فرهنگ کده با بیان اینکه از سال 1379 با علاقه شدیدی که به رشته فیلمسازی پیدا کردم وارد این عرصه هنری شدم ؛ افزود: بعد از مدتی فهمیدم چه اشتباه بزرگی کردم و به شدت آلوده به این رشته شدم و هر کاری کردم نتوانستم به علاقم پشت کنم و هرچند میدانستم در کارهای دیگر برای کسب درآمد بسیار موفق تر هستم.

 

وی بیان کرد: برای کارهای هنری همیشه تهیه کننده بودم و هیچ وقت از هیچ ارگانی پولی دریافت نکردم و حمایت مسئولین تا این لحظه از آثار هنری بنده زیر صفر بوده است .
روشی با اشاره به نخستین دستمزد هنری خود ؛ اظهار کرد: برای کارهای سفارشی در سال 1382 اولین دستمزدم یک میلیون و نیم بود و بالاترین قراردادم 120 میلیون و آخرین قراردادم 80 میلیون تومان بوده ،است ولی همه اینها برای کارهای سفارشی بوده که خودم هیچ علاقه به ساختش ندارم ولی باید فکر درآمد بود .

فیلمساز مینابی تصریح کرد: برای کارهای سفارشی و برای بهتر شدن اثر همیشه وقت می گذارم که مشتری ها راضی باشند و کاش حامی مالی برای کارهای هنری هم پیدا می شد و مسئولین کمی برای فیلم های هنری ارزش قائل بودند.

 

وی ابراز کرد: نخستین کار هنری من فیلم کوتاه «زیارت» بود و مشوق من در زمینه هنری  اساتیدی مثل مجید رهپرور ، مهرداد مختاری زاده و بهرام کاظمی بود که همیشه همراه من بودند و من را در این راه هنری یاری کردند.

 photo_2016-10-01_10-09-09

روشی با بیان اینکه هنوز نتوانستم کاری را انجام بدهم که بشود ارزش هنری روی آن گذاشت ؛ افزود: بیست محرم مجموعه طنزی برای سینمای خانگی تهیه خواهد شد که بعد از ماه صفر پخش آن آغاز می شود و همزمان انتخاب بازیگر های فیلم سینمایی ، فیلم سینمایی «سرزمین خیس» آغاز شده که پس از دریافت پروانه ی ساخت پیش تولید آن رسما شروع می شود.
این فیلمساز هرمزگانی با اشاره به اینکه وضعیت فرهنگ و هنری استان به شدت بهم ریخته است ؛ خاطر نشان کرد:کسانی که متولی هنر در استان هستند هیچ تخصصی در این زمینه ندارند و فکر میکنند همه چی را به خوبی می دانند اما این کاملا اشتباه است چرا که تا زمانی هنرمند نباشد نمی توان اوضاع هنری را درک کرد .

 

 

وی در ادامه اظهار کرد: کسانی که در زمینه هنری متخصص هستند در استان کم نیستند و کاش آنها جایگاه بهتری داشته باشند تا هنر در استان از این اوضاع بهم ریخته نجات پیدا کند و متولی های هنر با تفکر این که من فقط یک کارمند هستم و به چیز دیگر کاری ندارم هنر را در استان مدیریت نکنند.

هنرمند مینابی با بیان اینکه در استان هرمزگان برای فیلمسازی وضعیتی وجود ندارد که بخواهم در مورد آن صحبت کنم ؛ بیان کرد: هیچ چیز در استان وجود ندارد که بشود در موردش حرف زد و تقریبا همه فیلمساز های خوب استان کار سفارشی می سازند که اسم آن را نمی شود فیلم گذاشت.
روشی گفت: برخی از فیلمسازها  در این تفکر هستند که  فیلم بومی در بیرون از استان بازار و بیننده ندارد اما این کاملا تفکر اشتباهی است چرا که کسانی که فیلم بومی ساختند آثارشان در بیرون از استان به شدت مورد توجه قرار گرفته شده است و البته نباید فیلم های ضعیفی که قبلا در این زمینه ساخته شده است توسط کارگردان های غیر بومی و معرفی غلط و اشتباه فرهنگ ما باعث شده فیلمساز علاقه شان به این نوع کار کم شده است.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است