منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۴ - ۱۳:۳۲
شناسه خبر: 253878
گروه :خبر
13940923000087_PhotoA

از آغاز آتش‌بس با تروریست‌ها تاکنون 17 غیر نظامی در شهرک‌های شیعه‌نشین «فوعه» و «کفریا» در استان ادلب سوریه جان خود را به دلیل نبود دارو از دست داده‌اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، ارتش سوریه و عناصر مسلح حاضر در شهر «الزبدانی» واقع در ریف دمشق و دو شهرک شیعه‎نشین «کفریا» و «فوعه» در حومه ادلب در آغاز ماه مهر گذشته به توافق جدیدی تحت نظارت سازمان ملل رسیدند.

بر اساس توافق به دست آمده بین طرفین درگیر، قرار بود در یک دوره شش ماهه ساکنان این مناطق تخلیه شوند و عناصر مسلح از آن عقب‎نشینی کنند. در این توافق همچنین تاکید شده بود که تبادل زندانیان بین دو طرف طی شش ماه صورت بگیرد.

با وجود گذشت نزدیک به سه ماه از این توافق ولی هنوز به گفته روزنامه «الاخبار» لبنان کمبودهای دارویی و مواد غذایی سبب شده است که افراد غیر نظامی حاضر در فوعه و کفریا با خطر مرگ مواجه باشند.

به گزارش این روزنامه، از چند ماه گذشته تا کنون به خاطر کمبود دارو و دستگاه‌های پزشکی 17 غیر نظامی از جمله 5 زن و یک کودک شیرخواره در گذشته‌اند.

یک پزشک در بیمارستان میدانی فوعه نیز تأکید کرد، 17 غیر نظامی مذکور در دوره آتش بس جان خود را از دست داده‌اند؛ زیرا داروهای مخصوص برخی از بیماری‌ها یافت نمی‌شود.

وی همچنین اعلام کرد که نبود مواد شوینده کلیه، داروهای سرطان، بیماری‌های قلبی، آسم و خونریزی علت فوت این افراد بود.

 این پزشک نیز خبر داد، وضعیت بهداشتی این دو شهرک به خاطر کمبو شدید دارو و مواد درمانی رو به وخامت نهاده و سبب شده است که زندگی دهها بیمار کلیوی به خاطر نبود مواد شوینده در معرض خطر قرار گیرد.

الاخبار در ادامه گزارش خود می‌نویسد، به خاطر نبود سوخت و از کارافتادن دستگاه پمپاژ آب  دو شهرک شیعه‌نشین فوعه و کفریا در تأمین آب شُرب با بحران روبرو هستند.

یکی از ساکنان نیز درباره هزینه تأمین آب شرب می‌گوید، تأمین آب یک تانکر 4 هزار لیتری برای یک خانواده هزینه‌ای معادل 75 دلار دارد و مواد غذایی مانند برنج و شکر شدیدا کاهش یافته است.

بنا بر این گزارش، توافق فوعه و کفریا-زبدانی به خاطر نبود هماهنگی میان گروه‌های تروریستی که همه ورودی‌ها و راه‌ها را در کنترل خود دارند همچنان در حالت تعلیق و محدود به وارد کردن برخی از مواد امدادرسانی به این دو شهرک است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی