منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۵ - ۸:۰۱
شناسه خبر: 355990
گروه :خبر
img_48854775759

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان اظهار کرد:در حوزه صادرات به استان مسندم کشور عمان به توافق رسیدیم که سیمان تولیدی استان به کشور عمان صادر شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ قاسمی رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گفت: هرمزگان به علت قرارگیری در نوار مرزی ایران در جنوب کشور نیازمند شورای مبادلات مرزی بود که این شورا تشکیل و به صورت منظم کار خود را انجام می دهد تا هم بتوانیم مردم استان را حمایت نماییم و هم از ورود کالای قاچاق به استان جلوگیری نماییم.

قاسمی در خصوص وضعیت صادرات استان عنوان کرد: بر اساس آماری که از گمرک ایران گرفته شده، صادرات غیر نفتی استان هرمزگان طی 5 ماهه سال 95 از نظر وزنی حدود 14 میلیون تن با ارزشی بالغ بر3 میلیارد دلار بوده است که از علل افزایش این مهم می توان به توسعه روابط سیاسی و تجاری با کشورهای هدف و عزم ملی جهت توسعه صادرات غیر نفتی اشاره کرد.

وی تصریح کرد: طبق اعلام دفتر برنامه ریزی تجاری سازمان توسعه تجارت ایران هدف کمی صادرات پیش بینی شده استان هرمزگان بیش از 7 میلیارد دلار بوده است که طبق آمار 5 ماهه گمرک ایران 43 درصد آن محقق گردیده است این در حالی است که میزان واردات در همین مدت زمان بالغ بر 2 میلیون تن کالا با ارزشی بالغ بر 4 میلیارد دلار بوده است.

وی در ادامه افزود: در خصوص مراودات تجاری با کشور عمان تا قبل از این سه تفاهم نامه وجود داشته که متاسفانه یک بند آن هم اجرایی نشده بود که با حمایت های دکتر جادری استاندار هرمزگان و مجموعه مدیریت استان داشتند الان به نقطه ای رسیده ایم که طرف عمانی در حال حاضر از ما فرصت می خواهد و ما تقریبا به تمام بندهای تفاهم نامه از جانب خودمان رسیده ایم.

مدیر کل صنعت، معدن و تجارت هرمزگان در ادامه افزود: در سال گذشته در حوزه صادرات به استان مسندم کشور عمان کارهای خوبی صورت گرفت که در بخش سیمان که هم اکنون از عربستان سعودی نیاز خود را برطرف می کردند به توافق رسیدیم که این بازار به ما سپرده شود و صادرات سیمان تولیدی استان را به کشور عمان خواهیم داشت.

قاسمی افزود: علاوه بر تعاملات تجاری که استان هرمزگان به نمایندگی از ایران با استان مسندم کشور عمان صورت گرفته قرار است تا مشارکت در بیمارستان تخصصی چشم پزشکی نیز در دستور کار قرار گیرد و این امر با استفاده از پزشکان برتر استانمان صورت می گیرد.

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است