منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۰
شناسه خبر: 343739
گروه :خبر
photo_2016-08-01_23-19-09

بانوی هنرمند لنگه ای با بیان اینکه وضعیت فرهنگی و هنری هرمزگان خوب نیست ، اضافه کرد: هنر جایگاه خود را در حال حاضر ندارد مسولان استان به حرفه های هنری زیاد اهمیت قائل نیستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛صدیقه آمونیا هنرمند صنایع دستی و مربی آموزش صنایع دستی بندر لنگه در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار فرهنگ کده؛ افزود: بنده دارای مدرک لیسانس حسابداری هستم که با توجه به علاقه خاصی که به کار هنری خصوصا صنایع دستی داشتم و همچنین آرامشی است که در این رشته های هنری به آن رسیده ام به این حرفه روی آوردم.

 

آمونیا با بیان اینکه از سال ۱۳۸۹ وارد عرصه هنری صنایع دستی شدم ، اظهار کرد: در زمینه های مهره دوزی وگل کریستال انواع رومیزی ها در طرح های مختلف و گلهای متنوع فعالیت می کنم اما قریب به دو سال کریستال کار میکنم.

 

وی با اشاره به اینکه کار در رشته های هنری و صنایع دستی اثر خاصی روی شخصیت انسان می گذارد ؛ تصریح کرد: ۶ سال است که به این شغل مشغول بوده ام آثار هنر های دستی را در روحیات خود حس کرده ام از جمله نسبت به دنیای اطراف خود حساس تر شده و دید باز تری پیدا کرده و در نهایت به آرامش خاصی رسیده ایم.

 

این بانوی هنرمند لنگه ای پیش نیاز و سرمایه اولیه شروع چنین کاری را عشق و علاقه دانست و گفت: مهم ترین خصلت هر کار هنری آرامش بخشیدن آن است.

 

این مربی صنایع دستی در خصوص خلق اولین اثر هنری خود افزود: نخستین کار هنری من «رومیزی ترک» بود که ۴ روز زمان برد که و آن را با قیمت ۵۰ هزار تومان فروختم و در واقع اولین دستمزدم بود.
هنرمند لنگه ای با بیان اینکه وضعیت فرهنگی و هنری هرمزگان خوب نیست ، اضافه کرد: هنر جایگاه خود را در حال حاضر ندارد مسولان استان به حرفه های هنری زیاد اهمیت قائل نیستند.

 

آمونیا با تاکید بر این موضوع که اوضاع اقتصادی جامعه و ازجمله وضع معاش هنرمندان اصلا خوب نیست و مردم نیز از این شرایط مستثنی نیستند گفت: امروز هیچ خانواده‌ای بچه‌های خود را برای صنایع دستی به کلاس‌های خصوصی نمی‌برد و هر خانواده‌ای ترجیح می‌دهند ابتدا مایحتاج زندگی خود را برطرف کند تا به خوراک فرهنگی افراد خانواده بپردازد و بنابراین صنایع دستی هم جایگاه اصلی خود را ازدست داده و ما هم نمی‌توانیم مردم را با صنایع دستی از هر نوع آن باشد پیوند بزنیم.
مربی آموزش صنایع دستی لنگه در پاسخ به سوال مبنی بر اینکه اکنون در کنار کار هنری به چه فعالیتی مشغول هستید؛ بیان کرد: در حال حاضر در کنار هنری مشغول به فعالیت های ورزشی هستم و ۶ سال کاراته ودر حال حاضر ایروبیک کار میکنم.

 

آمونیا با بیان اینکه روزانه ۶ ساعت وقت خود را صرف هنر می کنم ؛ افزود: در حال حاضر از طریق صنایع دستی مشغول آموزش ۳۰ هنر جو را در زمینه های بافتنی و مهره دوزی در خانه فکری بندرلنگه هستم.
هنرمند لنگه ای با اشاره به برنامه آینده خود ؛ تصریح کرد: دوست دارم در آینده یک کارگاه بزرگ راه اندازی کنم و علاقه مند های به این حرفه را برای کسب و کار دور هم جمع کنم.

 

وی به مسائل و مشکلات پیش رو در عرصه هنری پرداخت و خاطر نشان کرد: نبود وسایل لازم جهت تهیه صنایع دستی و گرانی این وسایل از جمله مهم ترین مشکلاتی است که ما در این عرصه با آن روبه رو بودیم و هستیم و همچنین دلیل استقبال مردم از وسایل تزیینی چینی به جای صنایع دستی بومی هم به دلیل ارزانی وسایل چینی است.
این بانوی هنرمند لنگه ای ضمن انتقاد از مسئولان افزود: به دلیل ضعیف بودن مدیریت مسولین و یا بدون هماهنگی برگزار کردن نمایشگاه ؛ هیچ نمایشگاهی در رابطه با هنر بنده تاکنون تشکیل نشده است.
آمونیا در پایان ضمن توصیه هایی به هنرمندان و بانوان علاقمند به هنر گفت: هربانویی باتوجه به علاقه خود حتما یک کارهنری را شروع کند تاهم ازحاصل کار خود لذت ببرند هم کمکی هرچند ناچیز به اقتصاد خانواده کند و نگذارند کارهای هنری از بین رود و همه کارها ماشینی شود.

 

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است