منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۵ - ۸:۱۶
شناسه خبر: 338178
گروه :خبر
2096193

معاون رئیس جمهوری گفت: احداث آب شیرین کن راه حلی کوتاه مدت برای مشکل حوزه دشت میناب است و باید برنامه ای بلند مدت برای این موضوع داشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از میناب جنوب،معصومه ابتکار معاون رئیس جمهوری در حاشیه بازدید از فروچاله های دشت میناب گفت: برای مقابله با این موضوع باید راهکارهای لازم دیده و اندیشیده شود که در این راستا با سازو کار قانونی ، احداث ۱۵ سد و بهره برداری از برخی سدهای دیگر نیز متوقف شده است.

 

ابتکار درخصوص مشکلات میناب نیز گفت: امکان قطع انتقال آب به صورت دفعی و یکباره وجود ندارد و باید در گذر زمان این کار انجام شود وتاکید بر این است که انتقال آب بین حوزه ای تنها به اندازه ضرورت انجام شود و با مدیریت ، منابع آبی حفاظت و احیا شود.

 
این مقام مسئول یادآورشد: احداث آب شیرین کن راه حلی کوتاه مدت برای مشکل حوزه دشت میناب است و باید برنامه ای بلند مدت برای این موضوع داشت.

 
معاون رئیس جمهوری خاطرنشان کرد: برنامه جامع برای بحران فروچاله های میناب و مدیریت منابع و احیای دشت و جلوگیری از روند مخرب و نگران کننده کنونی باید تدوین شود که بخشی از آن اصلاح الگوی مصرف خواهد بود.

 

 

وی اضافه کرد: تلاش می کنیم در نهایت برنامه ای جامع را برای مدیریت منابع آب و احیای دشت میناب و جلوگیری از روند نگران کننده فعلی داشته باشیم و نگرانی های به حق مردم و کشاورزان را رفع کنیم.

 

 

ابتکار که برای پیگیری بحران ناشی از دشت میناب به این شهرستان سفرکرده است گفت:این موضوع که پیامدهای نا گواری را در پی خواهد داشت با برنامه ریزی های دقیق مدیریت خواهد شد.

 
ابتکار گفت:وضعیت شهرستان میناب نباید این گونه شود ومسئولان برای حل این موضوع چاره اندیشی کنند.

 

 

معاون رئیس جمهور درجمع مردم وباغداران این شهر ستان در خصوص مطالبه گری وضعیت نامناسب دشت میناب گفت: به همه خواسته های مردم وباغداران توجه و رسیدگی می شود.

 

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است