منتشر شده در تاریخ: شنبه ۰۶ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۹
شناسه خبر: 348897
گروه :خبر
IMG_5305

وزیر راه و شهرسازی افزود: وضعیت بنادر این استان مثبت ارزیابی می شود و اتفاقات بسیار بزرگی در حال رخ دادن است که نتیجه بازگشت عزتمندانه ایران به بازار بین‌المللی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی در حاشیه سفر به استان هرمزگان با تاکیدتوسعه بندر جاسک و چابهارگفت:اقدامات دولت  در بندر چابهار به سرعت در حال پیشرفت است که بر این اساس  ظرفیت این بندر از ۲.۵ میلیون تن در سال به ۸.۵ میلیون تن در سال افزایش پیدا می‌کند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر  قرارداد با هندی‌ها سرمایه‌گذاری خارجی بزرگی در چابهار انجام شده است، اظهار کرد:در سال‌های اخیر موافقت‌های سرمایه‌گذاری متعددی در پس‌کرانه‌های بندر عباس ایجاد شده است که به مفهوم اشتغال و آبادانی است که سرجمع این قراردادها در دو هزار و ۴۰۰ هکتار پسکرانه بندر شهید رجایی به ارزش ۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است که ۵ میلیارد تومان آن در همین دو سال اخیر منعقد شده است.

آخوندی با اشاره به افتتاح 30 پروژه بندری و دریایی در جریان سفر خود به استان هرمزگان افزود: وضعیت بنادر این استان مثبت ارزیابی می شود و اتفاقات بسیار بزرگی در حال رخ دادن است که همه اینها نتیجه بازگشت عزتمندانه ایران به بازار بین‌المللی است.

وی تاکید کرد: برای آنکه بتوانیم مزیت رقابتی بندر عباس را حفظ کنیم غیر از بندر و پس‌کرانه باید اقدامات بیشتری انجام داده و حمل ونقل ترکیبی را در استان سازمان دهی کنیم.

وزیر راه تصریح کرد: نخست ترکیب ریل و بندر است که خوشبختانه اقداماتی خیلی خوبی صورت گرفته و سهم ریل در جابجایی بار در بندر از ۵ درصد به ۱۵ درصد افزایش یافته است.

آخوندی خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود استانی که مهد حمل ونقل است، حمل ونقل ترکیبی فراتر از این باشد و ما به دنبال حمل ونقل ۴ وجهی یعنی هوا، ریل، بندر و زمین باشیم.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است