منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۰۹ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۷:۲۰
شناسه خبر: 324078
گروه :خبر
گرامی داشت شهید ناظری_023

یاد و خاطره سردار شهید حاج محمد ناظری فرمانده دلاور و شجاع یگان های ویژه نیروی دریایی سپاه با حضور سردار فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران،سردار ترابی فرمانده سپاه امام سجاد(ع) استان هرمزگان،مسئولان لشکری و کشوری و خانواده معظم این شهید بزرگوار در بندرعباس گرامی داشته شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛مراسم گرامیداشت و بزرگداشت رزمنده اسلام شهید سردار محمد ناظری امروز در حسینیه ثارالله با حضور فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران سرلشکر فدوی، فرمانده سپاه امام سجاد(ع) استان هرمزگان سردار پاسدار رضا ترابی، سردار آزاد فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی ارتش، پرسنل نیروهای مسلح استان هرمزگان و با حضور خانواده این شهید پاک و مطهر برگزار شد.

در ابتدای برنامه سردار ترابی فرمانده سپاه امام سجاد(ع) استان هرمزگان به عنوان میزبان مراسم ضمن عرض خیر مقدم، عنوان کرد: سخن گفتن از مردی که همه ی ما او را با دلاور مردی هایش می شناسیم بسیار سخت و دشوار است و فردی که نمیدانم او را چه بنامم،سردار شهید،فرمانده شهید،رزمنده شهید و… اما می توانم در یک کلمه بگویم که ایشان برای ما حاج محمد است؛هر چند که تمام عناوین ذکر شده هم برای دلاور مردی همچون او کم است اما وی آنقدر خاکی بود که همان واژه آشنای حاج محمد را برایش به کار می برم.
وی در ادامه مطالبشان با اشاره به ویژگی های بارز آن شهید گفت: حاج محمد چه در زمان انقلاب،چه در زمان هشت سال دفاع مقدس و چه بعد از دوران جنگ خود را وقف این انقلاب و اسلام نموده بود و چه حیف که ایشان دیگر در میان ما نیستند.
در ادامه مراسم دانیال ناظری فرزند سردار شهید در ادامه مراسم ضمن تشکر از نیروی دریایی سپاه و سردار ترابی و مردم استان هرمزگان برای گرامیداشت شهید حاج محمد ناظری گفت: پدرم، حاج محمد ناظری به پیروی از ولایت فقیه بسیار اهمیت می داد و وصیت حاج محمد اصل ولایت فقیه بود که آن را عملی کنیم.
وی خاطر نشان کرد: ما بچه های حاج محمد، این قول را می دهیم که پرچمدار ولایت فقیه و پیرو راه شهید ناظری باشیم و هر جا لازم باشد این پرچم را بر زمین بکوبیم.
در ادامه ی این مراسم با شکوه فرمانده نیروی دریایی سپاه سرلشکر فدوی در ادامه ی این مراسم عنوان کرد: ما دورهم جمع شدیم برای گرامیداشت یاد یکی از نیروهای حضرت امام که در راه اسلام ثابت قدم بود و کسانی بودند که از روزهای اول انقلاب پاسدار انقلاب اسلامی بودند و سردار ناظری یکی از افراد خدادار اسلام بود.
سرلشکر فدوی خاطر نشان کرد: سردار ناظری به بهانه های مختلف توانستند یار امام باشند، پیرو امام و هم تکلم امام باشند. این ثبات قدم است که حائز اهمیت است که انسان 37 سال ثبات قدم بر مبنای اسلام دارد.
همانطور که ناظری جوان فرمودند؛ این نقطه عطف شیعه است؛ در واقع یعنی اینکه همه بفهمند پیامبر اسلام (ص) در همه ی جهات بر عالم ولایت می کرد. همین ولایت نسل به نسل از امامان و ائمه به حضرت امام منتقل شده است و به همین خاطر ذهن ها و دل ها مغتنم بشود.
وی ادامه داد: سردار شهید ناظری یکی از مشخصاتش بصیرت بود و مسلما در انقلاب اسلامی بصیرت در دل، زبان و ذهن است که سردار به آن اشاره کرد و یاد کرد. اگر این بصیرت وجود داشته باشد اثراتی که هست هیچ آسیبی به انقلاب وارد نخواهد کرد همانگونه که حضرت امام خمینی فرمودند پشتیبان ولایت باشید تا آسیبی به انقلاب نرسد.
وی اضافه کرد: همه انسان هایی که دل داده به خدا، ائمه، امامان هستند هم باید شکر کنیم و هم به آن بست دهیم. این یک ضمانت مهم و اساسی در برابر تک تک آسیب ها و ضربات است.حاج محمد عاقبت به خیر شد و به مقام رفیع شهادت نائل شد و این عاقبت به خیری آرزوی همه ی انسان هاست.
سرلشکر فدوی درادامه خظاب به برخی از مسئولین عنوان کرد، این ابتدایی ترین رسم جوان مردی است،وقتی ما در مسئولیتی قرار می گیریم که آن را از این انقلاب داریم و اگر انقلاب نبود، ما هم وجود نداشتیم و به دنبال آن مسئولیتی هم وجود نداشت که در آن قرار بگیریم،به انقلاب و آرمان های امام پشت نکنیم و در واقع وقتی ولایتمدار باشیم ترس برای مسئولین نباید معنی داشته باشد الان 37 سال است دشمنان هر اقدامی توانسته‌اند کرده‌اند اما چرا برخی می ترسند؟ وقتی ما در مسئولیت و جایگاهی قرار می‌گیریم که مربوط به انقلاب اسلامی است، حق نداریم بترسیم و مردم ما از هیچ قدرتی نمی‌ترسند و باور دارند همانگونه که امام خمینی فرمودند امریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.
فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران با بیان اینکه بعد از ماجرای تسخیر لانه جاسوسی تحریم‌های امریکا هیچگاه علیه ایران کم نشده است، تصریح کرد: الان بعد از 37 سال برخی به قدرت شیطان بزرگ و تحریم‌ها رسمیت می‌بخشند و متاسفانه در سالهای اخیر یک سری افراد به این تحریم‌ها رسمیت داده و اثر وضعی آن را برای مردم علنی کردند که این کار از اواخر دولت قبل شروع شد و الان تشدید شده است.
فرمانده نیروی دریایی سپاه اظهار داشت: بعد از برجام، مسئولان مختلف خارجی اصرار دارند که بگویند دشمنی تمام نشده اما برخی در داخل این را نمی‌فهمند.
دریادار فدوی ولایت فقیه را نقطه عطف انقلاب اسلامی و شیعیان دانست و اضافه کرد: اگر به این موضوع مهم توجه شود همه قدرتهای عالم هم نمی‌توانند خدشه ای به قدرت انقلاب اسلامی وارد کنند.
در انتهای مراسم سرلشکر فدوی اظهار کرد: انشاالله که در نیروی دریایی سپاه روند ایمان، باور به وعده های خدا، شور و ابتکار عمل همانند قبل در حال توسعه باشد راه آخرین شهید یعنی شهید ناظری، جلوه ی بسیار مفصل تری خواهد داشت.
انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی