منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۱
شناسه خبر: 325452
گروه :خبر
777633

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر فرماندار اصرار نمی کرد، کارگران مظلوم معدن آق دره شلاق نمی خوردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ نادر قاضی پور درباره شلاق خوردن 17 کارگر معدن در آذربایجان غربی، اظهار داشت: کارگران در اعتراض به اخراج خود از معدن تجمع اعتراضی تشکیل دادند. بعد از این درگیری نگهبان و مسئولان معدن و همچنین شورای تامین شهرستان از معدن کاران شکایت کردند و قاضی، حکم شلاق صادر کرد.

قاضی پور ادامه داد: با وساطت برخی از افراد این موضوع ختم بخیر می‌شد ولی در کمال تعجب فرماندار اصرار بر مجازات کارگران داشت.

 نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با اظهار تعجب از اصرار فرماندار برای مجازات این کارگران، ابراز کرد: اصرار فرمانداری برای مجازات کاملاً غیر طبیعی بود، فرماندار به عنوان راس مدیریت شورای تامین شهرستان نباید این موضوع را ادامه می داد اما وی متاسفانه نه تنها برای عدم اجرای حکم وساطت نکرده بلکه بر آن اصرار کرد.

وی افزود: مجموعه وزارت کشور باید به خاطر این اقدام تاسف انگیز پاسخگو باشند. در این پرونده اگر اصرار فرماندار نبود قطعا این اتفاق ناگوار رخ نمی داد.

قاضی پور در پایان با اشاره به اینکه دولت باید جواب قانع کننده‌ای برای این موضوع داشته باشد، اذعان داشت:  شلاق‌خوردن معدن‌کاران اصلا پذیرفتنی نیست و پیگیر این قضیه خواهیم بود. وزیر کشور، وزیر کار و تعاون و وزیر صنعت به مجلس فراخوانده می‌شوند تا پاسخگوی این اتفاق ناگوار باشند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است