منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۴ - ۱۹:۱۲
شناسه خبر: 270024
گروه :خبر
13940819000488_PhotoA

وزیر دفاع کانادا ضمن انتقاد از ائتلاف تحت رهبری آمریکا علیه داعش اعلام کرد که حملات هوایی علیه این تکفیری‌ها دیگر مؤثر نیست و زمان آن رسیده است که از نیروهای زمینی محلی برای مبارزه با داعش استفاده شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «هارجیت ساجان» وزیر دفاع کانادا روز یکشنبه اعلام کرد که تمرکز مبارزه نیروهای ائتلاف بین‌المللی علیه تکفیری‌های داعش باید از حملات هوایی به جنگ زمینی تغییر کند.

وی در مصاحبه با رادیو «سی بی سی» کانادا تصریح کرد که حملات هوایی علیه داعش دیگر موثر نیست و بنابراین باید یک جنگ زمینی علیه این تکفیری‌ها آغاز شود.

ساجان ادامه داد: «وقتی جایگاه داعش مشخص و واضح باشد، شما می‌توانید آنها را هدف بگیرید اما در حال حاضر مبارزه به سویی رفته که شما می‌بایست بتوانید هدف خود را معین و پیدا کنید و سپس بتوانید در صحنه جنگ زمینی تأثیر گذار باشید.»

وی تصریح کرد که جنگ با داعش تنها از طریق مبارزه نیروهای زمینی محلی به پیروزی می‌رسد و گفت: «نیروهای زمینی عراق باید در صحنه باشند. اگر نیروهای زمینی نداشته باشید، شما نمی‌توانید در این جنگ پیروز شوید».

کانادا در حال حاضر 6 جنگنده «سی اف 18» در ائتلاف تحت رهبری آمریکا علیه داعش دارد که دولت لیبرال اتاوا تصمیم گرفته است که این جنگنده‌ها را از ائتلاف خارج کند.

با اینحال وزیر دفاع کانادا می‌گوید که ترجیح می‌دهد مأموریت آموزشی کانادا در منطقه کردستان عراق را که شامل 69 مشاور نیروهای ویژه کانادا می‌شود که با پیشمرگه همکاری دارند و آنها را آموزش می‌دهند، گسترش دهند.

وی دراینباره گفت: «آموزش به نیروهای محلی درباره چگونگی آغاز و دفع حملات بسیار مهم است و مهم است که این آموزش‌ها در محیط نزدیک (به داعش) صورت گیرد. ما در حال حاضر ضرورت بسیار مهم مأموریت آموزشی را محقق کردیم و نیروهای محلی را قادر کردیم تا بتوانند خودشان عملیات انجام دهند».

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است