منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۴ - ۱۸:۲۹
شناسه خبر: 256750
گروه :خبر
13940928000915_PhotoA

وزیر دفاع فرانسه که در منطقه به سر می‌برد امروز برای نشان دادن اتحاد میان واشنگتن و پاریس و نگاه داشتن فرانسوی‌ها در ائتلاف غربی‌ها، از ناو هواپیمابر شارل دوگل در خلیج‌فارس دیدن کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، در حالی که فرانسوی‌ها هر روز نشانه جدیدی از تمایل برای همکاری با حملات «واقعی» روس‌ها علیه داعش از خود نشان می‌دهند، «اشتون کارتر» با ورود به ناو هواپیمابر فرانسوی «شارل دوگل»، گفت که می‌خواهد «عزم دو کشور برای شکست دادن داعش» را نشان دهد.

پس از حملات جمعه سیاه پاریس که 130 فرانسوی را در پایتخت شعر و ادب اروپا به کشتن داد، دولتمردان این کشور گفتند که باید با داعش جدی‌تر مبارزه کرد.

فرانسوی‌ها چند نوبت از همکاری با روسیه سخن گفتند؛ روسیه‌ای که در میدان سخن و به قول اوباما فرمانده یک ائتلاف 2 کشوری است ولی در میدان عمل، حملات کوبنده‌ای علیه داعش به راه انداخته است.

فرانسه چندی پیش هم ناو هواپیمابر «شارل دوگل» را در خلیج‌فارس مستقر کرد تا بنا به گفته پاریس، جنگنده‌های رافال بتوانند سورتی پروازهای بیشتری به سمت سوریه داشته باشند؛ البته آب‌های دریای مدیترانه باند نزدیک‌تری برای حمله به سوریه است ولی خوب فرانسوی ها خلیج‌فارس را انتخاب کرده‌اند.

کارتر دیروز در سفری اعلام‌نشده به افغانستان رفته بود. وی قبل از آن هم در عراق و ترکیه بود.


جنگنده رافال در حال پرواز ار روی عرشه شارل دوگل

ناو هواپیمابر شارل دوگل که امشب میزبان وزیر دفاع آمریکا شده؛ در سال 2001 به آب انداخته شد.

این ناو هسته‌ای فرانسوی که هر 5 سال یکبار باید سوخت اتمی خود را تعویض کند، نسبت به ناوهای هواپیمابر آمریکایی کمی کوچک‌تر است و می‌تواند 24 جنگنده را در خود جای بدهد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی