منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۳
شناسه خبر: 203933
گروه :خبر

«اسبن لوند لارسن» وزیر آموزش عالی دانمارک، هفته گذشته در نطق رسمی خود اعلام کرد که بر این باور است که خدا خالق جهان است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، وزیر دانمارکی پس از اعلام اینکه «خدا خالق جهان است»، مورد هجمه شدید سایر مقامات قرار گرفت.

 

«اسبن لوند لارسن» وزیر آموزش عالی دانمارک، هفته گذشته در نطق رسمی خود اعلام کرد که بر این باور است که خدا خالق جهان است. وی پس از این اظهارات مورد هجمه شدید هم قطاران و سایر مقامات قرار گرفت و همگان اعلام کردند که وی بیش از این برای منصب وزارت مناسب نیست.

 

لارسن در مصاحبه خود گفته بود که نه تنها خداوند متعال خالق جهان است، بلکه او خالق نوع بشر نیز هست، اگرچه کیفیت این خلقت برای ما مشهود نباشد. به هر تقدیر وی بر این باور است که نظریه تکامل داروین قابل دفاع نیست.

 

او در ادامه متذکر شد: «من بر این باورم که در پس خلقت هر چیزی خدا حضور دارد و نحوه و چگونگی این خلقت در کتب مقدس مورد اشاره قرار گرفته است، همان گونه که دانشمندان علوم طبیعی نیز آرای خود را دارند. اینکه آن ها داروینی فکر می کنند به من ارتباطی ندارد، مسئله من این است که معتقدم جهان خالقی دارد و این خالق خداست.»

 

منتقدان لارسن در نقطه مقابل اعتقادات وی را خطری جدی برای آموزش و پرورش این کشور می دانند و معتقدند وی باید هر چه سریعتر از منصب وزارت اخراج گردد. «ژان اندره هربنر» و «میکائیل روتسین»، دو تن از منتقدان جدی لارسن می گویند: «حضور لارسن در وزارت آموزش عالی خطری جدی برای جامعه دانمارک است. او می تواند سیاست های آموزش عالی را همسو با افکار خود حداقل تا مدت وزارت تغییر دهد. ما واقعاً نمی توانیم تصور کنیم که شخصی بتواند حقیقت نظریه تکامل را زیر سئوال ببرد.»!

 

لارسن در آن سوی میدان معتقد است که: «این برای جامعه دانمارک شکست بزرگ و امری شرم آور است که به وزیر آموزش عالی حتی اجازه باور به خدا را هم ندهند. من معتقدم که در پس حضور ما در این جهان علت و هدفی وجود دارد و این مسئله ای مرتبط با علم نیست، بلکه به ایمان ما باز می گردد.»

 

گفتنی است رسوخ و غلبه اندیشه داروین یعنی تکامل تدریجی و نظریه بیگ بنگ (انفجار عظیم) به حدی در غرب جدی است که هر گونه آزادی بیان را از خلقت گرایان و کسانی که به این نظریه نقد وارد می کنند، گرفته است. تکامل تدریجی داروین و نظریه انفجار بزرگ با وجود خلاءها و ایرادات بسیاری به عنوان متن مقدس علمی در جهان غرب مورد حمایت ویژه دولت ها است و هیچ کس نمی تواند در برابر آن نظر مخالفی ابراز کند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند