منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۲
شناسه خبر: 327844
گروه :خبر
13931205000737_PhotoA

وزیر خارجه عراق بر هماهنگی کامل عراق با ایران، روسیه، سوریه در راستای مقابله با داعش تاکید کرد و گفت، نباید موضع آمریکا بر عراق تحمیل شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «ابراهیم الجعفری» وزیر خارجه عراق اعلام کرد عراق در راستای مبارزه با داعش به کمک کشورهای ایران، سوریه و روسیه نیاز دارد.

وی تصریح کرد: قاسم سلیمانی ، مستشاری قابل اعتماد نزد دولت عراق است و میان عرب‌ها و غیر عرب‌ها کسی نیست که در این باره شک کند یا آن را رد کند.

وزیر خارجه عراق در ادامه بر هماهنگی کامل عراق با کشورهای مذکور تاکید کرد و افزود، موضع آمریکا نمی‌تواند بر عراق تحمیل شود.

وی تصریح کرد: نبرد در فلوجه جدای از نبرد در موصل نیست و نمی‌توان میدان‌های مبارزه علیه داعش را تفکیک کرد.

 ابراهیم الجعفری دو روز پیش نیز در دیدار با «تمام سلام» نخست‌وزیر لبنان، بار دیگر در پاسخ به کشورهایی مانند عربستان، تأکید کرد که سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران، همانند بسیاری از مستشاران نظامی دیگر، از طرف دولت عراق، به این کشور دعوت شده است (جزئیات بیشتر).

الجعفری در ادامه مصاحبه خود به حزب‌الله نیز پرداخت و گفت: در دفاع از «سید حسن نصرالله» دبیر کل حزب‌الله تردید نمی کنم.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند