منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۵ - ۲۱:۳۶
شناسه خبر: 300187
گروه :خبر
13940428000016_PhotoA

«خالد بن احمد آل خلیفه» وزیر خارجه بحرین با بیان اینکه ایران از طریق کویت خواستار از سرگیری گفتگ‌وگو با کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس شده‌است، اعلام کرد: ما این اقدام ایران را رد نمی‌کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «شیخ خالد بن احمد آل خلیفه» وزیر خارجه بحرین از تمایل ایران برای انجام گفت‌وگو با کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس خبر داد.

 وزیر خارجه بحرین اعلام کرد ایران از طریق امیر کویت به رهبران کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس پیام فرستاده و نسبت به آغاز گفت‌وگو با این کشورها ابراز تمایل کرده است.

خالد بن احمد آل خلیفه در گفت‌وگو با شبکه سعودی «العربیه» افزود: یک مقام ارشد ایرانی به تازگی از کویت دیدن کرده و خواستار گشایش صفحه‌ای جدید در روابط ایران  با کشورهای عربی خلیج [فارس] شده است و امیر کویت پیام ایران مبنی بر تمایل این کشور جهت گفت‌وگو با ما را رسانده است.

وزیر خارجه بحرین در واکنش به این پیام ایران گفت، ما این اقدام ایران را رد نمی‌کنیم ولی مقامات ایران علیه پادشاهی بحرین سخن می‌گویند و یکی از رهبران سازمان‌های ایرانی در سخنانی تحریک آمیز خواستار الحاق بحرین به ایران شده است.

بن احمد همچنین افزود: باب گفت‌وگو با ایران باز بوده و ما همیشه با این رویکر با ایرانی‌ها رفتار کردیم.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است