منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۰۵ مهر ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۳
شناسه خبر: 224331
گروه :خبر
13940624000787_PhotoA

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان این که دولت سعودی نسبت به صدور ویزای مقامات ایرانی اقدام نمی‌کند، گفت: احتمالا تنها با سفر وزیر بهداشت به مکه موافقت شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به حادثه منا و اعزام هیاتی از ایران برای بررسی وضعیت زائران ایرانی در عربستان گفت: صدور ویزا برای هیات ایرانی جهت اعزام به عربستان همچنان با مشکل مواجه است. به نظر می رسد دولت سعودی تعمد دارند که مقامات جمهوری اسلامی را به کشورشان راه ندهند.

رد ملاقات وزیر امور خارجه عربستان با ظریف

وی با بیان اینکه محمد جواد ظریف در نیویورک مسئله را پیگیری می کند، اظهار داشت: وزیر امور خارجه کشور در نیویورک درخواست ملاقات با وزیر امور خارجه عربستان داشته که این درخواست با سردی و عدم موافقت این مقام سعودی مواجه شد.

جنتی با تاکید بر اینکه رفتارهای مقامات سعودی حاکی از آن است که عمدا اجازه ورود به مقامات ایرانی به عربستان را نمی دهند، ادامه داد: با این حال ممکن است تنها امیرحسین هاشمی قاضی زاده وزیر بهداشت و درمان کشور تنها برای اقدامات پزشکی اجازه ورود به عربستان را داشته باشد. ظاهرا با حضور وزیر بهداشت در عربستان موافقت کردند.

وضعیت مفقودین سه روز دیگر مشخص می شود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: البته ما فشار خود را به دولت عربستان برای اعزام هیات ایرانی به این کشور وارد می کنیم و دریافت ویزا را پیگیری خواهیم کرد.

رئیس هیات ایرانی برای اعزام همچنین توضیح  داد: هیات ایرانی از منا به مکه رفته است. زمانی که این گروه در منا حضور داشت پیگیری مسائل به دلیل آنکه در خیمه ها حضور داشتند، ممکن نبود. اما اکنون در مکه ستاد و بعثه است که راحت تر می‌توانند وضعیت زائران را بررسی و پیگیری کنند.

وی اظهار داشت: از زمانی که به مکه منتقل شده اند، مشخص است که زائران در کدام هتل و کاروان بودند. ظرف 3 روز آینده وضعیت مفقودین مشخص خواهد شد و آمار جان باختگان به طور دقیق برآورد می شود.

هیچ دیپلماتی کشته نشده است/معاونت حقوقی ریاست جمهوری و وزارت امور خارجه پیگیری حقوقی فاجعه منا را دنبال می کنند

به گفته وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ، در مجموع مجروحین ایرانی 80 نفر بودند که عموما امروز مرخص می شوند و تنها 15 نفر آنها نیاز به درمان بیشتر دارند.

جنتی در باره پیگیری های قضایی حادثه منا گفت: پیگیری حقوقی این حادثه باید صورت بگیرد در حال در وزارت امور خارجه و معاونت حقوق ریاست جمهوری این مسئله دنبال می شود.

رد شایعه تغییر مسیر 300 زائر ایرانی/ غضنفر رکن آبادی سفیر سابق ایران در لبنان جزء مفقودین است

وی  شایعه تغییر مسیر 300 زائر ایرانی در سفر منتهی به جمرات را رد کرد و توضیح داد: این شایعه را عربستان می سازد،  به نمایندگان هم توضیح  دادم که چند مسیر به جمرات منتهی می شود اما سعودی ها همه مسیرها را جز یک مسیر بسته بودند در این مسیر نیز به دلیل جمعیت زیاد و فشار، زوار زیر دست و پا افتادند و بسیاری به دلیل تنگی نفس کشته شده اند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به شایعه دیپلمات های مفقود شده در شبکه های اجتماعی، گفت:  هیچ دیپلماتی کشته نشده است فقط غضنفر رکن آبادی سفیر سابق ایران در لبنان جزو مفقودین که هنوز سرنوشت آن مشخص نشده است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی