منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۴ - ۲۲:۵۹
شناسه خبر: 177992
گروه :خبر

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه ۸ دندان پوسیده دارد، گفت: ۹۵ درصد خدمات دندانپزشکی در ایران در بخش خصوصی انجام می‌شود و خدمات دندانپزشکی دولتی بسیار کم است. بنابراین هزار کلینیک ویژه دندانپزشکی ایجاد می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، سید حسن هاشمی در حاشیه رونمایی از سند سیاستگذاری‌های سلامت دهان و دندان در جمع خبرنگاران درباره حمایت‌های وزارت بهداشت از هزینه‌های بالای خدمات دندانپزشکی که بر مردم تحمیل می‌شود اظهار داشت: طرح سلامت دهان و دندان بیشترین تمرکزش در حوزه پیشگیری است. بنابراین کار درمان در حوزه دندانپزشکی بسیار سخت است و بالغ بر ۹۳ تا ۹۵ درصد خدمات این حوزه توسط بخش خصوصی انجام می‌شود. بنابراین برای این امر باید بیمه‌ها کمک کنند تا بتوان به مردم کمک بیشتری شود.

وی با تاکید دوباره بر حمایت بیمه‌ها از حوزه‌های دندانپزشکی بیان داشت: خدمات دندانپزشکی دولتی در کشور کمتر از خدمات پزشکی است. بنابراین سعی بر آن داریم تا کلینیک‌های ویژه دندانپزشکی تاسیس کنیم و در بیمارستان‌ها نیز بخش‌های دندانپزشکی ایجاد کنیم.

هاشمی در ادامه پاسخ به پرسش خبرنگاران درباره اینکه تعرفه‌های دندانپزشکی نیز تا آخر امسال اصلاح می‌شود، گفت: مردم با شروع طرح سلامت دهان و دندان اینطور تصور نکنند که مشکلات دندانی آنها برطرف می‌شود بلکه این طرح بیشتر برای حوزه پیشگیری است. به هر حال متاسفانه مردم ما در سنین بالای ۵۰ سال دندان‌های پوسیده بسیاری دارند و این در حالیست که نسل جوان نیز به سلامت دندان خود توجه نمی‌کنند.

* هاشمی: ۸ دندان پوسیده دارم

وزیر بهداشت در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه خودتان چند دندان پوسیده دارید و وضعیت دندانی‌تان چطور است، گفت: فکر کنم حدود ۸ دندان پوسیده دارم ولی باید به سن و سال من نیز توجه کنید. به هر حال زندگی ما در کودکی در روستا و شهرهایی بود که در آن زمان دندان‌سازها فعالیت می‌کردند و کمتر به مقوله پیشگیری توجه می‌شد.

هاشمی در ادامه با بیان اینکه خدمات دولتی دندانپزشکی هم‌اکنون بسیار کم است ولی همان خدمات اندک نیز توسط دانشگاه‌ها با کیفیت خوبی انجام می‌شود، گفت: باید این خدمات را گسترش دهیم. البته معتقدم هنوز خدمات کنونی دندانپزشکی در دانشگاه‌ها با مشکل نوبت‌دهی مواجه است. بنابراین درصددیم هزار کلینیک دندانپزشکی دایر کنیم و ۱۰۰۰ کلینیک روستایی در درمانگاه‌های آن مناطق خدمات دندانپزشکی‌شان را فعال کنند. بنابراین در ۵۷۰ بیمارستان زیر مجموعه وزارت بهداشت خدمات دندانپزشکی را ارائه خواهیم کرد. ولی باید این وجود به دلیل اینکه حوزه دانپزشکی در آن رقابتی وجود ندارد نسبت به دیگر حوزه‌های سلامت کار سخت‌تری را باید بپیماییم که به جد به کمک بیمه‌ها نیاز است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است