منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۴ - ۲۲:۲۶
شناسه خبر: 266704
گروه :خبر
13941019000753_PhotoA
 

رئیس بخش مطبوعات وزارت بهداشت افغانستان :

وزیر بهداشت افغانستان به اچ.آی.وی مبتلا نشده است

رئیس بخش مطبوعاتی وزارت بهداشت افغانستان با اشاره به حمله یک معتاد به فیروزالدین فیروز وزیر بهداشت این کشور، ابتلای وی به بیماری اچ. آی. وی را کذب دانست و گفت: وزیر بهداشت به هیچ کشوری جهت درمان نرفته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «اسماعیل کاووسی» رئیس بخش مطبوعاتی وزارت بهداشت افغانستان با اشاره به حمله یک معتاد به «فیروزالدین فیروز» وزیر بهداشت، ابتلای وی به بیماری «اچ. آی. وی» را کذب دانست و گفت: وزیر بهداشت به هیچ کشوری جهت درمان نرفته است.

کاووسی گفت: در جریان جمع‌آوری معتادان از سطح شهر، وزیر بهداشت نیز کارمندان این وزارت را همراهی می‌کرد و اکثر این جمع‌آوری معتادان در تاریکی شب صورت می‌گرفت، زیرا در این صورت اولویت با معتادانی بود که جایی برای زندگی نداشتند.

وزیر نه به آلمان رفته و نه به هند

وی افزود: در جریان این جمع‌آوری‌ها، یک معتاد با استفاده از تاریکی شب از پشت با آمپول به بازوی فیروزالدین فیروز حمله کرد، اما این حمله کارآمد نبود و تنها در بدن وزیر خراشیدگی ایجاد کرد.

وی با اشاره به گزارش‌هایی مبنی بر اینکه وزیر بهداشت بر اثر این حمله به بیماری«اچ. آی. وی» مبتلا شده آن را کذب دانست و گفت: پس از وقوع این حمله، وزیر بهداشت در داخل کابل معاینات بهداشتی خود را انجام داد و نه به هند و نه به آلمان جهت معالجه سفر کرد.

ابتلای وزیر به ویروس اچ.آی.وی کذب است

وی یکی از دلائل عدم سرایت آمپول به بدن وزیر بهداشت را پوشیده بودن فیروزالدین فیروز با لباس زمستانی عنوان کرد و گفت: با وجود این لباس‌ها و با توجه به عدم توانایی یک معتاد این آمپول به بدن وزیر تزریق نشد.

وزارت‌های بهداشت، کار و امور اجتماعی و مبارزه با مواد مخدر طی روزهای اخیر اقدام به جمع‌آوری معتادان از سطح شهر کابل کرده که تاکنون در 2 دور توانسته حدود 700 معتاد را جمع‌آوری و به «کمپ فینیکس» واقع در شرق پایتخت که از نظامیان آمرکایی به جا مانده، انتقال دهند.

برخی رسانه‌ها و فعالان شبکه‌های اجتماعی اعلام کرده بودند که وزیر بهداشت بر اثر این حمله به ویروس اچ.آی.وی مبتلا شده است و برای درمان فوری نیز راهی هند و آلمان شده است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند