منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۷:۰۲
شناسه خبر: 276855
گروه :خبر
13940513000726_PhotoA

منبع آگاه در وزارت نفت با اشاره به نتیجه شکایت گازی ترکیه علیه ایران گفت: نتیجه این شکایت مشخص شده و ایران باید قیمت گاز خود را بین ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، یک منبع آگاه در وزارت نفت با اشاره به اینکه نتیجه شکایت گازی ترکیه علیه ایران در دادگاه مشخص شده است و براین اساس ایران باید قیمت گاز خود را از سال 2011 کاهش دهد، گفت: براساس این رأی قیمت گاز ایران باید بین 10 تا 15 درصد کاهش پیدا کند.

این منبع مطلع با اشاره به اینکه وزیر انرژی ترکیه نیز اخیراً نسبت به اظهارات مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران واکنش نشان داده و اعلام کرده است صحبت حمیدرضا عراقی مدیرعامل شرکت گاز ایران مورد تأیید است، گفت: براین اساس باید ایران جریمه‌ای را به ترکیه پرداخت کند که رقم آن هنوز مشخص نیست و باید با طرف ترک مذاکرات لازم صورت پذیرد.

وی گفت: البته این امیدواری در وزارت نفت وجود دارد که در آینده بتوان ضمن افزایش صادرات گاز به ترکیه که توان آن نیز در کشور وجود دارد روابط اقتصادی با ترکیه را نیز افزایش داد.

حمیدرضا عراقی اخیراً در جمع خبرنگاران با اشاره به شکایت گازی ترک‌ها علیه ایران گفته است نتیجه این شکایت مشخص شده و باید در بین 10 تا 15 درصد قیمت گاز صادراتی ایران به ترکیه از سال 2011 به مدت 4 سال کاهش پیدا کند اما روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران در واکنش به مدیرعامل این شرکت طی بیانیه‌ای اعلام کرده بود هنوز نتیجه شکایت گازی ترک‌ها علیه ایران مشخص نشده و هنوز این شکایت در دادگاه به سر می‌برد.

وزیر انرژی ترکیه امروز در گفت‌وگو با رسانه رسمی این کشور (خبرگزاری آناتولی) ضمن تأیید اظهارات حمیدرضا عراقی مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران گفته است، قیمت گاز صادراتی ایران به ترکیه باید 13 تا 15 درصد کاهش پیدا کند و ضرب‌الاجل 4 ماهه نیز برای این کار تعیین شده است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است