منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۴ - ۸:۴۲
شناسه خبر: 242521
گروه :خبر
13940812000975_PhotoA
 

تکذیب سخنان سخنگوی ارشاد توسط فرزند آیت‌الله مکارم شیرازی

وزیر ارشاد درخواست ملاقات نداد/ اگر هم درخواست می‌داد نمی‌پذیرفتیم

فرزند آیت الله مکارم شیرازی ادعای سخنگوی وزارت ارشاد مبنی بر کسالت آیت‌الله مکارم شیرازی را که سبب عدم دیدار وزیر ارشاد با ایشان در پنجشنبه گذشته شد به صراحت تکذیب کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، فرزند آیت الله مکارم شیرازی رسما سخنان امروز سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد پیرامون کسالت آیت‌الله مکارم شیرازی که باعث عدم دیدار وزیر ارشاد با ایشان در روز پنجشنبه هفته گذشته شد را صراحتا تکذیب کرد.

بر اساس این گزارش، صبح امروز حسین نوش آبادی سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست هفتگی خود در پاسخ به سوالی درباره عدم دیدار وزیر ارشاد با آیت‌الله مکارم شیرازی طی سفر به قم گفته بود: وزیر ارشاد ارتباط خوبی با حوزه و مراجع عظام تقلید دارند و همیشه تعامل میانشان برقرار بوده است و ایشان تاکنون در طول دولت یازدهم هم با بزرگان حوزه دیدار داشته‌اند. در سفر اخیر هم با تعدادی از مراجع دیدار داشتند که ملاقات‌های خوب و ارزشمندی بوده که نتایج خوبی را هم در پی داشت اکثریت مراجع عظام از اقدامات مثبت وزارت ارشاد حمایت کردند و در عین حال توصیه‌هایی را که لازم بود را ارائه کردند و جناب جنتی هم گزارش‌های خوبی به مراجع ارائه دادند.

سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بدون درنظر گرفتن دیدار محمدجواد ظریف در همان روز با آیت الله مکارم شیرازی در ادعایی عجیب اظهار داشت: این که با بعضی از مراجع ملاقات نداشتند به دلیل برنامه‌ریزی از قبل این دفاتر بوده است. کسالت آیت‌الله مکارم شیرازی دلیل عدم دیدار ایشان با وزیر ارشاد بود و بحث اینکه آیت‌الله مکارم ایشان را نپذیرفتند مطرح نبوده است.

وزیر امور خارجه نیز روز پنج شنبه به دیدار آیت الله مکارم شیرازی رفته بود، نوش‌‌آبادی درباره این دیدار نیز گفت: این دو ملاقات همزمان نبوده است و گاهی ممکن است انسان در یک زمان حالش خوب باشد و یک ساعت بعد کسالت داشته باشد، در این مورد اگر بحث دیگری بوده، بی‌اطلاع هستم فقط می‌دانم این دو دیدار همزمان باهم نبوده است.

سخنان حجت الاسلام مسعود مکارم شیرازی را اینجا بشنوید:

این سخنان در حالی امروز در نشست سخنگوی وزارت ارشاد رسانه ای شد که بلافاصله فرزند  آیت‌الله مکارم شیرازی به آن واکنش نشان داده و اینگونه توضیح می دهد که:«نه کتبا و نه شفاها از سوی دفتر ایشان(وزیر ارشاد) از ما درخواست وقت برای ملاقات نشده بود، ولی اگر درخواستی هم می‌شد آقا قبول نمی‌کردند هرچند این درخواست انجام نشده بود.»

حجت‌الاسلام مسعود مکارم شیرازی فرزند این مرجع تقلید در ادامه توضیحات تصریح می کند، درخواست ملاقاتی نشده است.

وی پیرامون دیدار آیت‌الله مکارم شیرازی در همان روز (پنجشنبه 21 آبان ماه ) با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان توضیح می‌دهد: بله {آیت‌الله مکارم شیرازی} همان روز با آقای ظریف دیدار کرده‌اند و صحبت‌های عمومی و خصوصی هم داشته‌اند اگر کسالت داشته‌اند با وزیر امورخارجه دیدار نمی‌کردند.

وی پیرامون مواردی که آیت‌الله مکارم نسبت به آنها گلایه مند هستند گفت: مشکلاتی راجع به کتاب هایی که اجازه چاپ گرفته‌اند و تک خوانی زن‌ها و موارد دیگر از جمله این موضوعات است.

این گزارش اضافه می‌کند هفته گذشته علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی طی سفر به قم با برخی مراجع تقلید دیدار کرده بود که از آن جمله می‌توان به دیدار با آیت‌الله وحید خراسانی، علوی گرگانی، نوری همدانی، صافی گلپایگانی و شهرستانی نماینده آیت الله سیستانی در ایران ، شبیری زنجانی اشاره کرد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است