منتشر شده در تاریخ: شنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۴ - ۸:۲۷
شناسه خبر: 284238
گروه :خبر
IMG11423236

استاد حوزه و دانشگاه گفت: تاکتیک و مدل برخورد دشمن امروزه کاملا متفاوت است، آنها با جنگ نرم و شبیخون فرهنگی نتوانستند کاری بکنند و امروزه از قدرت نفوذ استفاده می کنند به نوعی که دشمن امروزه حتی در مجلس خبرگان و شورای اسلامی و امثالهم هم آدم کار گذاشته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از ندای ساحل، حجت الاسلام والمسلمین علی ثمری استاد حوزه و دانشگاه در مراسم شب اول فاطمیه در بندرعباس ، گفت: دو روایت برای شهادت حضرت زهرا(س) وجود دارد که یک روایت به اصطلاح 75 روز گفته ودیگری 95 روز نامیده می شود که حدود یک ماه با هم فاصله دارند و علت اختلاف هم عدم دقت اعراب در نقطه گذاری نوشتاری و کتابت تاریخ است و البته سندیت فاطمیه دوم یعنی همان 95 روز بیشتر است و در کشور ما آن روز هم به عنوان روز شهادت تعطیل رسمی است.

 

استاد حوزه و دانشگاه ، تصریح کرد: حضرت زهرا(س) دو شخصیت دارند و مردم ما به یکی از آن معرفت داشته و بر دیگری غافل اند، یکی شخصیت اجتماعی حضرت و دیگری شخصیت فردی و معنوی ایشان است.

 

وی افزود: در واقعه غدیر 12 هزار نفر حضور داشتند و بسیاری از مورخین اهل سنت این واقعه مهم را ذکر کرده اند. پس چه می شود که در این فاصله زمانی  مردم بی خیال توصیه پیامبر خود می شوند و فاطمه تنها می ماند. فاطمه ای که فرد شناخته شده ای برای مردم بود، پس دوستان فاطمه چه شدند؟

 

حجت الاسلام والمسلمین ثمری ، اظهار داشت: این سوال ها در ذهن همه وجود دارد و هر کس و به هر اندازه توانست به جواب این سوال ها برسد امروزه وظیفه خود را می داند و اگر این تاریخ درست برای ما تبیین شود امروزه ما می توانیم بصیرتی که رهبری می فرمایند را پیدا کرده و راه خود را بشناسیم.

 

ثمری گفت: اگر شخصیت حقیقی حضرت زهرا(س) را بیشتر بشناسیم حساسیت موضوع برای ما بیشتر روشن می شود و اگر ما امروزه شاهدیم اشخاصی که بر مسند وزارت تکیه زده اند و می گویند ما چیزی به عنوان دشمن نداریم مشخص کننده این است که آنها بوی از فرهنگ اهل بیت نبرده اند.

 

وی افزود: مگر می شود شخصی که نان حکومت اسلامی را می خورد و در مملکت اسلامی زندگی می کند دشمن را نبیند و بگوید ما دشمن نداریم، این همان جریان نفوذی است که بعد از وفات پیامبر (ص) وارد جامعه اسلامی شد و کسانی که دشمن حاضر را دشمن خود نمی پندارند، برای کشور خطرناک هستند.

 

استاد حوزه علمیه با اشاره به جایگاه والای حضرت زهرا (س) در آن زمان ، خاطرنشان کرد: پس از شهادت حضرت فاطمه(س) اوضاع به گونه ای شد که گویا دوران رحلت پیامبر اکرم (ص) است و این نشان دهنده بزرگی ایشان در آن جامعه بود.

 

حجت الاسلام والمسلمین علی ثمری ، عنوان کرد: جریان نفاق در دوران پیغمبر بروز پیدا کرد، به نوعی که بیشتر آیه های نازل شده در سال های آخر عمر پیامبر در خصوص نفاق بود ، پس این جریان نفاق بعد از حضرت محمد(ع) چه شد؟.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود ، گفت: مگر علی (ع) خلیفه چهارم نبود، پس چرا عده ای بیعت را شکستند؟ امروز دینداری در نظام اسلامی از سال گذشته و یا دوران انقلاب به مراتب سخت تر است ، دشمن ابزار کار خود را عوض کرده است و در زمانی با کودتا به دنبال نابودی بود، دورانی با جنگ تحمیلی و حال با جنگ نرم به دنبال از پا درآوردن نظام است.

 

ثمری ادامه داد: یک روز اسلام ناب بود و اسلام آمریکایی، امروز جنگ با شیعه انگلیسی است ، تاکتیک و مدل برخورد دشمن امروزه کاملا متفاوت است، آنها با جنگ نرم و شبیخون فرهنگی نتوانستند کاری بکنند و امروزه از قدرت نفوذ استفاده می کنند به نوعی که دشمن امروزه حتی در مجلس خبرگان و شورای اسلامی و امثالهم هم آدم کار گذاشته است.

 

شیخ علی ثمری ، تصریح کرد: اگر امروزه ما می شنویم که گفته می شود به احمد جنتی و یزدی و یاسر اعضای شورای نگهبان در انتخابات خبرگان رأی ندهید باید بدانیم که دشمن تا کجا نفوذ کرده است ،  امام خمینی (ره) فرمود؛ کسی که شورای نگهبان و فقهای آن را تضعیف کند مفسد فی الارض است.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند