منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۲:۰۷
شناسه خبر: 207956
گروه :خبر
599937_PhotoA

ایتالیا برای ایران در بین تمام کشورهای اروپایی از جایگاهی ممتاز و ویژه برخوردار است و می‌تواند در آینده با بهره برداری اقتصادی و تجاری در زمره شرکای اصلی جمهوری اسلامی باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، هیأت عالی رتبه‌ای از ایتالیا به ریاست «پائولو جنتیلونی» وزیر امور خارجه و «فدریکا گوئیدی» وزیر توسعه اقتصادی ایتالیا و با همراهی جمعی از مدیران ارشد از صاحبان صنایع و مهمترین موسسات و شرکت‌های اقتصادی دولتی و خصوصی این کشور از تاریخ 13 لغایت 14 مرداد ماه 1394 به تهران سفر کرده و با مقامات عالیرتبه کشورمان دیدار خواهند کرد.
در جریان سفر مقامات ایتالیایی به تهران نشستی با حضور اعضای این هیأت ایتالیایی و همتایان و شرکای ایرانی آنها به میزبانی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران برگزار خواهد شد و در زمینه‌های مختلف همکاری از جمله انرژی، کشاورزی، حمل و نقل و دیگر زمینه‌های اقتصادی و تجاری گفت‌وگو خواهند کرد.
این اولین سفر عالیرتبه مقامات ایتالیایی به کشورمان پس از توافق وین است. البته طی دو سال گذشته وزرای خارجه ایتالیا دو سفر به تهران داشته‌اند و همچنین در حوزه‌ها و سطوح مختلف مقامات دو کشور از رم و تهران دیدار داشته‌اند.
ایتالیا طی سال‌های پس از انقلاب اسلامی، همکاری گسترده‌ای با جمهوری اسلامی ایران در بخش‌های دولتی و خصوصی داشته و از جمله کشورهای اروپایی است که همواره از شرکای تجاری قوی کشورمان بوده است. با توجه به ظرفیت‌های قابل توجه موجود، زمینه برای احیا و تقویت بیش از پیش روابط دو کشور وجود دارد.
تحولات صورت گرفته در حوزه‌های روابط دوجانبه از حوزه همکاری‌های علمی و فناوری و فرهنگی و محیط زیست تا مناسبات سیاسی و رایزنی‌های منطقه‌ای و در حوزه اقتصاد طی دو سال اخیر شکوفایی مجدد روابط را نوید می‌دهد. سفر همزمان وزرای خارجه و اقتصاد ایتالیا به ایران نیز نشانه خوبی از تصمیم دو کشور برای توسعه هر چه بیشتر روابط است.
در مجموع ایتالیا برای جمهوری اسلامی ایران در بین تمام کشورهای اروپایی از جایگاهی ممتاز و ویژه برخوردار است و می‌تواند در آینده با بهره برداری اقتصادی و تجاری در زمره شرکای اصلی جمهوری اسلامی ایران باشد.

برگزاری نمایشگاه اکسپو در میلان ایتالیا در سال جاری نیز فرصتی برای تقویت روابط اقتصادی دو کشور است و کشورمان با ایجاد غرفه در این نمایشگاه اقدام به معرفی توانمندی‌های اقتصادی و فرهنگ دیرینه ایران کرده است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است