منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۹
شناسه خبر: 302168
گروه :خبر
13941221000383_PhotoA
 

سردار دهقان در افتتاح کارخانه تولید مواد منفجره نسل جدید:

وزارت دفاع افزایش قدرت و نفوذ سرجنگی سلاح‌ها را دنبال می‌کند

وزیر دفاع گفت: وزارت دفاع همزمان با تلاش برای افزایش دقت سامانه های تسلیحاتی، ‌افزایش قدرت و نفوذ سرجنگی سلاح های مختلف را مورد توجه قرار داده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، کارخانه تولید مواد منفجره نسل جدید (اکتوژن) با حضور سردار دهقان وزیر دفاع در سازمان صنایع دفاع وزارت دفاع به بهره برداری رسید.

سردار دهقان در مراسم افتتاح کارخانه تولید مواد منفجره نسل جدید گفت: با ایجاد زیرساختهای قدرتمند و روزآمد دفاعی، پشتوانه ای مطمئن برای صنایع دفاعی خواهیم داشت.

وی افزود: وزارت دفاع همزمان با تلاش برای افزایش دقت سامانه های تسلیحاتی، ‌افزایش قدرت و نفوذ سرجنگی سلاح های مختلف را مورد توجه قرار داده و دستیابی به دانش فنی تولید مواد منفجره اکتوژن و محصولات ترکیبی آن را در دستور کار قرار داده است.

دهقان با اشاره به پیام نوروزی مقام معظم رهبری در ابتدای سال گفت: ایشان فرمودند امریکایی ها با سه ابزار تبلیغات، ‌نفوذ و تهدید قصد مقابله با ما را دارند.

وی افزود: آنها با تبلیغات سعی می کنند ایران را به عنوان عامل ناامنی، ‌بی ثبات کننده کشورهای منطقه و حتی اقدام خودشان یعنی تربیت تروریست و سازماندهی آنها معرفی کنند.

دهقان گفت: امریکایی ها همواره در بعد نرم افزاری و سخت افزاری در حال مقابله با ما هستند و بر این اساس کشورهای منطقه نیز به دنبال افزایش توان دفاعی خواهند بود و منطقه به بازاری برای سلاح های غربی تبدیل شده است. از این رو ما باید در حوزه آمادگی در پی تامین منافع باشیم.

وزیر دفاع ادامه داد: غربی ها در حال حاضر هم شرایطی را به وجود آورده اند تا هیچ کشوری صاحب دانش فنی به ما کمک نکند. ما در صنایع دفاعی باید به دنبال آن باشیم تا زیرساخت های دفاعی را تقویت کنیم و وابستگی را کاهش بدهیم و از صنعت بومی بهرمند شویم.

وی افزود: نباید اینگونه باشد تا در روزی که قرار است مصافی صورت بگیرد بر اثر غفلت گذشته گرفتار شویم.

وزیر دفاع گفت: آنچه که امروز به بهره برداری رسیده نشان از عزم و اراده متخصصان کشورمان بود و این پیام را دارد که اگر روزی می گفتیم ما می توانیم امروز می توان گفت، توانستیم که البته این آغاز راه است.

دهقان افزود: باید باور کنیم می توانیم و به دنیا بگوییم که حرکت مذبوحانه تحریم مانع از اقدامات ما نمی شود بلکه ما را امیدوار می کند تا حرکت پر شتابی داشته باشیم.

وی گفت: از طرفی فرزندان این ملت همواره تحرکات دشمن را رصد و با بکارگیری ظرفیت ها نیازها را در کوتاهترین زمان برطرف می کنند.

دهقان افزود: این اقدام نقطه آغازی است برای برداشتن گامهای بلندتر به منظور تضمین امنیت ملی.

مواد منفجره اکتوژن(octogen) محصولی راهبردی است که در انواع سلاح های موشکی بالستیک، کروز، پدافند هوایی، تسلیحات ضدزره و دریایی کاربرد دارد و موجب افزایش کارآیی  و اثر بخشی آن ها می شود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است