منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۴ - ۱۷:۰۶
شناسه خبر: 264714
گروه :خبر
13941015000546_PhotoA

وزارت خارجه کویت با صدور بیانیه‌ای خبر داد که سفیر ایران را احضار کرده و پیام اعتراض آمیز خود نسبت به حوادث اخیر سفارت عربستان در ایران را به او ابلاغ کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، وزارت خارجه کویت با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که «خالد سلیمان الجار الله» معاون وزیر خارجه این کشور صبح روز سه شنبه (امروز) «علیرضا عنایتی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در کویت را احضار کرده است.

بر اساس این خبر وزارت خارجه کویت پیام اعتراض این کشور به حوادث اخیر مربوط به سفارت و کنسولگری عربستان در تهران و مشهد را به عنایتی تقدیم کرده است.

در ادامه این بیانیه‌ آمده است که کویت به ایران ابلاغ کرده حمایت از سفارت خانه‌های کشورها در ایران از مسئولیت‌های تهران است و آنچه عدم دخالت ایران در امور کشورهای همسایه و احترام به حاکمیت آن توصیف کرده را ضامن امنیت و ثبات خاورمیانه و ایجاد اعتماد سازی دانسته است.

وی همچنین بر حمایت کویت از اقدامات عربستان تأکید کرد، پیشتر وزارت خارجه کویت سفیر خود را از ایران فراخواند و  علت این اقدام را  حوادث مربوط به کنسولگری و سفارت عربستان در ایران اعلام کرد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است