منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۲
شناسه خبر: 229355
گروه :خبر

علیرغم تبعیض نژادی در آمریکا و وضعیت نابسامان رنگین‌پوستان و اقلیت‌های این کشور، وزارت خارجه آمریکا با انتشار گزارشی ایران را به نقض حقوق بشر و سرکوب «آزادی‌های مذهبی» محکوم کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «جان کری» وزیر خارجه آمریکا روز چهارشنبه ۱۴ اکتبر (دیروز ۲۲ مهرماه) گزارش بین‌المللی وزارت خارجه آمریکا درباره آزادی مذاهب در سال ۲۰۱۴ را منتشر کرد و در آن ایران را به سرکوب «آزادی‌های مذهبی» متهم کرد.

این گزارش در حالی منتشر شده است که وضعیت سیاهپوستان، رنگین‌پوستان و اقلیت‌های آمریکا بسیار نامساعد است و اخبار زیادی درباره کشته شدن ناعادلانه سیاهپوستان توسط سفیدپوستان منتشر شده است.

در این گزارش که ظاهراً درباره نقض آزادی مذاهب در سراسر جهان است، حدود ۲۰۰ کشور و قلمرو را تحت پوشش قرار داده است.

وزیر خارجه آمریکا در کنفرانس خبری روز چهارشنبه خود لیستی از گروههای تروریستی در جهان را نام برد و به جای استفاده از لفظ «حکومت اسلامی» از لفظ «داعش» استفاده کرد. او همچنین «القاعده»، «الشباب» و «بوکوحرام» را به عنوان گروههای خشن نام برد.

وی در توصیف این گروههای گفت: «تمامی این گروهها مرتکب خشونت‌های شرورانه بدون دلیل هستند. این گروهها افراد بی‌گناه را به قتل می‌رسانند و به اسارت می‌گیرند و کودکان در بین قربانیان آنها هستند».

بخشی از این گزارش به ایران تخصیص داده شده بود و در آن مدعی شده بود که دولت ایران اعضای گروههای اقلیت‌های مذهبی را مورد تبعیض نژادی قرار می‌دهد و در بین آنها ایجاد رعب و وحشت می‌کند و آنها را دستگیر و اعدام می‌کنند.

در این گزارش همچنین آمده است که برخی از مسلمانان نیز به دلیل ابراز عقاید خود که در تضاد با معیارهای دولت ایران است، به محاربه و تبلیغات ضداسلامی متهم می‌شوند.

وزارت خارجه آمریکا در حالی از وضعیت حقوق بشر و اقلیت‌های مذهبی در ایران انتقاد کرده است که کمیته سنای آمریکا سال گذشته میلادی گزارش ۴۹۹ صفحه‌ای درباره شکنجه مظنونین توسط مأموران «سیا» منتشر کرد. (جزئیات بیشتر)

این گزارش که گوشه‌ای از اقدامات غیرانسانی نیروهای امنیتی و اطلاعاتی آمریکا را برملا کرده بود، نشان می‌داد که مأموران سیا برای شکنجه مظنونان از شیوه‌هایی چون تجاوز، تنقیه و آزار و اذیت جنسی، تهدید به قتل و تجاوز به اعضای خانواده‌های مظنونین، محرومیت‌های طولانی از خواب، غرق مصنوعی و بازجویی طولانی مدت و مداوم و ضرب و شتم استفاده می‌کردند.

از طرف دیگر، سیاهپوستان از وضعیت نامناسبی در آمریکا رنج می‌برند و گزارشات بسیاری از کشته شدن افراد غیرمسلح سیاهپوست توسط سفیدپوستان مسلح خبر داده است که در نهایت فرد سفیدپوست در نهایت بی عدالتی تبرئه می‌شود.(جزئیات بیشتر)

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است