منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۰:۳۰
شناسه خبر: 281142
گروه :خبر
13941008000344_PhotoA

وزارت خارجه آمریکا در واکنش به اظهارات وزارت دفاع روسیه مبنی بر حمله جنگنده‌های آمریکا بر فراز «حلب» در سوریه اعلام کرد که هیچ پروازی بر فراز این شهر نداشته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، وزارت دفاع روسیه روز پنجشنبه (امروز) اعلام کرده بود که دو جنگنده آمریکایی، شهر حلب در سوریه را در روز ۱۰ فوریه (۲۱ بهمن ماه) بمباران کرده بودند و تأکید کرده بود که هواپیماهای روسیه در این منطقه عملیاتی انجام نداده‌اند.

وزارت خارجه آمریکا در واکنش به اظهارات وزارت دفاع روسیه مبنی بر حمله جنگنده‌های آمریکا بر فراز «حلب» در سوریه اعلام کرد که هیچ پروازی بر فراز این شهر نداشته است.

سخنگوی پنتاگون روز چهارشنبه هفته جاری، نیروهای دولت روسیه و سوریه را به تخریب دو بیمارستان اصلی حلب در حملات هوایی متهم کرده بود و البته هیچ اشاره‌ای به زمان این حملات نکرده بود.

«ایگور کوناشنکوف» سخنگوی وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرده بود «روز گذشته (چهارشنبه)، تنها هواپیمای ائتلاف ضدداعش بر فراز این شهر (حلب) پرواز داشته است».

این بیانیه می‌افزاید: «در ساعت ۱۳:۵۵ به وقت مسکو، دو جنگنده «A-10» نیروی هوایی آمریکا از قلمرو ترکیه وارد حریم هوایی سوریه شدند و بعد از رسیدن به حلب از طریق مستقیم‌ترین مسیر، حملاتی را به مواضعی در شهر صورت دادند».

سخنگوی وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که اهداف روسیه در آن روز، دستکم در ۲۰ کیلومتری از شهر حلب قرار داشت.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی